Google Vyhľadávanie
 
Web lost.cinemaview.sk
Sci-fi Short News
Doporučujeme...
Anketa
Člen skupiny:

CinemaView.sk

Doporučujeme:

scifi-guide.net

LOSL.cz

Fun stranka Harry PotterFun stranka Harry Potter

baner www.prison-break.cz

[viac...]
Vaše odkazy:
Počítadlo

online:  
spolu:  

LOST - 2. SEASON


Man of Science, Man of Faith  (2-01)
[scenár: Damon Lindelof, réžia: Jack Bender]

Všetko sa začína pohľadom na muža vykonávajúceho každodenné činnosti od raňajkovania cez hygienu až po posilňovanie. Uprostred idyly je náhle vyrušený výbuchom. Výbuchom ktorý spôsobila výbušnina ktorou odpálili Jack a Lock poklop. Jack rozhodne, že do komplexu pod poklopom nikto nepôjde, no Lock sa tam tvrdohlavo rozhodne ísť. Pridá sa k nemu i Kate ktorú taktiež ženie zvedavosť. Kate je ľahšia a preto ju Lock spúšťa dolu ako prvú. Zrazu ju niečo vtiahne dnu a Lock ide za ňou. Medzi tím sa Shannon zdá, že v lese vidí premočeného Walta no nikdy ho nevie dostihnúť. Keď sa Jack vydá ku poklopu za Lockom a Kate, nikde ich pri poklope nenájde. Preto vlezie aj on dnu, kde je prekvapený množstvom elektronických prístrojov. Zrazu narazí na Locka ktorého si drží na uzde za pomoci pištole Desmond, Jackou starý známy.

Adrift  (2-02)
[scenár: Leonard Dick, Steven Maeda, réžia: Stephen Williams]

Po tom, čo bol Michaelov čln napadnutý, plaví sa sám so Sawyerom na jeho zostatkoch. Na pokraji smrti, prichytený na kuse dreva sa plavia nevedno kam. Walt je unesený a Jin sa taktiež niekde stratil. Vidíme, čo sa stalo tesne po vstupe Kate a Locka do bunkru. Ako šikovne zviazaná Kate unika cez šachtu a snaží sa priviesť pomoc. Kate sa snaží ísť po pomoc, zatiaľ čo Desmond vysvetľuje Lockovi celú situáciu. Každých 108 minút musí do počítača zadať určitú postupnosť čísel, inak sa stane niečo zlé. Presnejšiu funkciu tohto počítača však nikto iný nepozná. Faktom je, že teraz na ňom závisí osud života mnoho ľudí. Vo ventilácii zatiaľ Kate pozoruje, ako do bunkru vchádza Jack. Ten ich prišiel zachrániť a stretáva sa s Desmondom, ktorého nevidí prvýkrát v živote... Medzitým sa Michael a Sawyer dostavajú späť na ostrov. Bezmocný sa preberajú na pláži, Keď v tom obidvaja počujú Jinove výkriky. Vidia ako vybieha z džungle a opakuje jediné slovo... Druhí! Druhí!

Orientation  (2-03)
[scenár: Javier Grillo-Marxuach, Craig Wright, réžia: Jack Bender]

V komplexe vrcholí súboj, Jack mieri na Desmonda, a ten sa kryje za Locka. V pravý čas však zasiahne Kate ktorá odzbrojí spolu s Jackom Desmonda. Pri konflikte je zasiahnutý počítač ktorý je vraj nadmieru dôležitý. Desmond ďalej vysvetľuje prečo je v bunkri, ako sa tam dostal, ukazuje inštruktážny film ktorý natočila organizácia Dharma ktorá zodpovedá za komplex, a zaoberá sa rôznymi experimentmi. Medzitým sú Michael, Sawyer a Jin hodení neznámymi ľuďmi do zabezpečenej jamy. Neskôr k nim hodia ženu, Annu-Luciu ktorá vraj tiež prežila pád. Je to iba finta ako sa od nich tí neznámi dozvedia informácie a zabavia Sawyerovi zbraň. V komplexe je na opravu počítača zavolaný aj Sayid, ktorý stihne opraviť počítač presne pred uplynutím 108 minút. Potom Lock zadá kombináciu čísel a odpočítavač sa reštartne.

Everbody Hates Hugo  (2-04)
[scenár: Edward Kitsis, Adam Horowitz, réžia: Alan Taylor]

Jack prehľadáva celý komplex a rozdelí ľudí na smeny. Pri stáčaní gombíka sa postupne striedajú. Hurley zasa dostal úlohu prepočítať jedlo a nejako ho rozdeliť. Má s tým však problém a preto si zavolá na pomoc Rose. Na pláži sa Charlie márne snaží dostať akékoľvek informácie od Locka alebo Hurleyho ohľadom komplexu. Pri prechádzke narazí Claire na fľašu ktorá bola na bore a dochádza jej, že sa niečo muselo stáť. Na druhej strane ostrova sa zatiaľ Sawyer, Michael a Jin dostavajú z jamy kde boli držaní neznámou skupinkou. Zisťujú, že dotyční sú druhá časť lietadla a taktiež prežili haváriu. V jame ich držali iba kôli tomu aby sa uistili, že nie sú tí ostatný, ktorý už zabili skoro 20 ľudí z tejto druhej skupiny stroskotancov. Medzitým nachádza Jack a Sayid silný zdroj magnetizmu. Hurley nezvláda tlak ktorý súvisí s jedlom, pretože všetci by od neho niečo chceli ale on jedlo zatiaľ nikomu nesmie dať. Tento konflikt sa rozhodne riešiť po svojom. Chce odpáliť komoru s jedlom do vzduchu. V tom mu zabráni Rose, ktorú nakoniec poslúchne a rozhodne sa všetko jedlo raz a navždy rozdať medzi stroskotancov.

... and Found  (2-05)
[scenár: Damon Lindelof, Carlton Cuse, réžia: Stephen Williams]

Michael, Sawyer a Jin prehovárajú druhú skupinku stroskotancov, aby opustili toto miesto a spoločne sa vrátili k ostatným na druhú stranu ostrova. Anna-Lucia napokon súhlasí a všetci sa vydávajú na dlhú púť džungľou. Všetci počas cesty počujú akési zvláštne zvuky. Majú neustáli pocit, že ich niekto sleduje. Obavy sa stále stupujú a nezrozumiteľné zvuky sa menia na šepot. Taktiež sa obávajú neznámej príšery, s ktorou sa už predtým stretli. Keď sa Michael rozhodne hľadať svojho syna Watla, rozhodne sa ho podporiť aj Jin. Dokonca sa pripájajú aj stroskotanci z druhej časti lietadla. Pán Eko ide pomôcť otcovi nájsť svojho syna. Nejekú chvíľu sa potuľujú lesom no nič zvláštneho nevidia. Walta sa im nedarí nájsť a rozhodnú sa teda vrátiť k ostatným a pokračovať v ceste. Na pláži medzitým Sun nachádza svoj snubný prsteň, ktorý pred pád dňami stratila. Našla ho pri fľaši z člnu, na ktorom sa plavil Michael a ostatní... vrátane jej manžela. Má nepríjemné tušenie, že sa im stalo niečo zlé.

Abandoned  (2-06)
[scenár: Elizabeth Sarnoff, réžia: Adam Davidson]

Cesta na druhú stranu ostrova je čím ďalej horšia najme kvôli Sawyerovmu zraneniu. Cesta po pobreží už nie je možná a tak sa Ecko rozhodne, že najlepšie bude prejsť posledný úsek cez prales. To sa však protiví Anne nakoľko sa obáva útokov zo strany tých ostatných. Na pláži sa vyhrocujú dve udalosti. Ako prvé je to, že Charlie sa správa akoby bol otec malého Arona, čo sa nezdá Claire. Dochádza k prvým hádkam. Pri Claire stojí aj Lock ktorý sa medzičasom dozvedá o tom, že Charlie ma pri sebe stále heroín. Lepšie sa vyvíja vzťah Sayida a Shannon, ktorí k sebe majú čím ďalej tím bližšie. Shannon však opäť vidí tu a tam premočeného Walta. Tomuto však Sayid veľmi neverí. Po tom čo zase uvidí Walta, sa Shannon .rozbehne do džungle. Skupinka našich troch známych a s nimi aj druhá polovica stroskotancov na čele s Annou Po prekonávaní strmého brehu zistí, že im zmizol ďalší člen skupiny. Vedia, že tí ostatní sú niekde okolo. Shannon utekajúca po džungli zrazu vybehne z kríkou rovno na skupinku Anny a Anna zo strachu a prekvapenia vystrelí. Shannon padá k zemi a Anna s hrôzou zisťuje, čo urobila.

The Others 48 Days  (2-07)
[scenár: Carlton Cuse, Damon Lindelof, réžia: Eric Laneuville]

V tejto časti je nám ponúknutý skrátený obsah toho ako stroskotala druha polovička lietadla. Vidíme podobne zábery ako pre prvej polovici stroskotancov. Vidíme ako sa snažili dostať z vody, ako oživovali ranených, ako sa začali organizovať, ako márne dúfali, že príde pomoc, ako sa navzájom utešovali, hľadali si niečo k jedeniu, ako zakladali signálny oheň a ako sa blíži večer. Prvý večer sa na zničených stroskotancov vyrútia tí ostatní a unesú skoro všetky deti a niekoľkých mužov a žien. Eko sa ako jediný dokázal ubrániť a zabil dvoch ostatných ktorí ho chceli uniesť. V dvanásti deň sa situácia opakuje a sú unesení ďalší ľudia. Pri boji sa podarí Anne nájsť u jedného kompletný zoznam stroskotancov a tím pádom vie, že niekto z nich je špión od tých ostatných. Rozhodnú sa ísť do džungle kde je bezpečne a Anna si zatiaľ vytipuje jedného stroskotanca ktorý je podľa nej jeden z ostatných. Zavrie ho do jamy kým si nebude istá. Nakoniec sa však míli lebo od ostatných je niekto úplne iný. Je to Goodwin ktorého následne po boji zabíja. Potom sa už rýchlo dostaneme do súčasnosti a vidíme ako na vysielačke ktorú našli v nejakom bunkri kde sa uchýlili zachytia signál a strihom sa dostaneme až k momentu keď Anna nie naschvál zabije Shannon.

Collision  (2-08)
[scenár: Leonard Dick, Javier Grillo-Marxuach, réžia: Stephen Williams]

Po tom ako Anna zastrelila Shannon sa veľmi obáva toho, čo je spraví druhá skupina stroskotancov keď sa to dozvie. Má obavy nakoľko sa už stretla so Sayidom ktorého musela zviazať ku stromu lebo na ňu chcel zaútočiť. Anna nechce nikoho pustiť do tábora. Eko sa však rozhodne, že pôjde a tak zoberie raneného Sawyera a odnáša ho do tábora za Jackom. Postupne sa preč vyberú úplne všetci až na mieste zostanú iba Anna a Sayid. Anna sa nakoniec otvorí, porozpráva Sayidovi svoj životný príbeh a rozviaže ho. Sayid ma však pochopenie a odpúšťa jej. Jack s ostatnými zatiaľ hraje golf s palicami ktoré našli v troskách. Z lesa sa zrazu vynorí Eko so Sawyerom, odnesú ho do bunkru a Eko zatiaľ všetkým povie čo sa stalo. Keď Jack zistí čo sa stalo, berie zbraň a chce ísť za Annou. Eko mu dohovorí nech si zbraň neberie. Jack nakoniec poslúchne a idú k Anne. Medzitým na pláž prichádzajú stroskotanci z druhej strany ostrova. Jin a Sun sú strašne radi, že sa vidia ale najviac sa radujú Rose a Bernard. Eko a Jack prichádzaju na miesto kde bola zastrelená Shannon a pri jej tele sa skláňa Sayid a v pozadí stoji Anna.

What Kate Did  (2-09)
[scenár: Steven Maeda, Craig Wright, réžia: Paul Edwards]

Jack sa stará o raneného Sawyera, ktorý trochu blúzni. Kate sa sama prihlási, že sa bude o Sawyera starať. Kate sa s nim rozpráva a povie mu že v džungli videla čierneho koňa. Sawyer ju zrazu chytí pod krk a spýta sa jej Prečo hon zabila... Kate uteká do džungle kde za ňou príde Jack a pýta sa prečo tam nechala Sawyera samého. Ona sa rozplače a pobozká Jacka. Neskôr sa rozhodne zobrať Sawyera na prechádzku po džungli kde obidvaja uvidia čierneho koňa. Koná sa taktiež pohreb Shannon, Sayid hje strašne zničený. Anna sa na pohrebe ani neukázala, pretože sa drží opodial lebo si myslí že sa na ňu všetci hnevajú za to čo urobila. Príde za ňou aspoň Jack, ktorý sa s ňou porozpráva. V bunkri púšta zatiaľ inštruktážny film ohľadom bunkru aj Ekovi. Zistia, že vo filme zopár záberov chýba. Na to je užitočný Eko, nakoľko v ich úkryte na druhej strane ostrova našiel chýbajúce časti filmu. Keď ich zlepia a pustia, zisťujú, že nemajú počítač využívať na žiadne iné úkony. Nemajú nadväzovať kontakt ani nič podobne. Michael však zistí, že sa to dá nakoľko mu zrazu začne chatovať Walt.

The 23rd Psalm  (2-10)
[scenár: Damon Lindelof, Carlton Cuse, réžia: Matt Earl Beesley]

Eko nájde Charlieho sošku z drogami a zisťuje, že ju niekedy pre tým už videl. Táto soška je súčasťou jeho minulosti a pomôže mu zistiť, čo sa stalo s jeho bratom. Sošky Panenky Márie využívali drogový díleri na pašovanie heroínu z krajiny. Lietadlo, ktoré ich viezlo však stroskotalo a on sa nikdy nedozvedel celú pravdu... Charlieho sa pýta odkiaľ túto sošku získal a zaujíma sa taktiež o lietadlo, ktoré našli spolu s Lockom hlboko v džungli. Ten je prekvapený, že o tom vie... Pán Eko núti Charlieho, aby ho zaviedol k vraku lietadla. Ten sa zo začiatku tvári, že o ničom nevie, no Eko presne vie, ako ľudí presvedčiť. Púšťajú sa teda do pátrania. Cestou sa stretnú aj s ostrovnou príšerou. Nájdu lietadlo a Eko si zoberie kríž od svojho brata a dá si ho na krk. Keď prídu do tábora, Charlie ma zbalené kufri nakoľko sa Claire rozzúrila, že ju Charlie klamal a nepovedal jej, že v soške je heroín. Charlie si nevie rady a tak si od lietadla odnáša zopár sošiek aby ich skryl v džungli.Michael sa zatiaľ snaží tráviť v bunkri za počítačom, čo najviac času aby si mohol chatovať s Waltom. Učí sa dokonca od Locka aj strieľať.

The Hunting Party  (2-11)
[scenár: Elizabeth Sarnoff, Christina M. Kim, réžia: Stephen Williams]

Michael je už pevné rozhodnutý, že sa vydá za Waltom. Omráči Locka a na Jacka mieri puškou. Obidvoch ich zavrie do zbrojnice a sám sa vydáva hľadať Walta. Keď sú Lock a Jack pustený von, okamžite sa vyberú aj so Sawyerom hľadať Michaela. Kate chce ísť taktiež ale Jack jej to zakáže. Tvrdohlavá Kate sa však tajne vyberie za nimi. Ako tak hľadajú nájdu si ich tí ostatní. Vodca ostatných, bradatý muž im hovorí, že sú na ostrove len preto že to oni dovoľujú, že sa nesprávajú ako vzorný hostia, a že toto je miesto, za ktoré už nemôžu vstúpiť, akási pomyselná hranica. Jack neverí, no bradatý muž od ostatných ma v zálohe eso. Ukáže im zajatú Kate a dá im podmienku, že Kate im vydá pod podmienkou, že sa otočia a nebudú tam sliediť. Jack nemá na výber a súhlasí. Po príchode na pláž sa Jack vyberie za Annou, ktorá bola policajtka a pýta sa jej: Ako dlho by trvalo vycvičiť armádu.

Fire + Water  (2-12)
[scenár: Adam Horowitz, Edward Kitsis, réžia: Jack Bender]

Potom ako Claire zistila, že Charlie si schováva drogy, nechce ho pustiť k sebe ani svojmu dieťaťu. Charlie sa zdesene prebúdza zo zlého sna a začína trpieť nočnými morami, v ktorých more odnáša Clairino dieťa, Aarona. Okamžité po prebudení beží Aarona skontrolovať, nachádza ho na pláži v Lockovom náruči. Charliemu sa nepáči, že mu Claire nedôveruje a taktiež sa mu neľúbi fakt, že ju stále častejšie vídava s Lockom. Hurley sa snaží zaujať Libby a zisťuje od Sawyera ako na to. Ten mu poradí pár postupov ako ju získať no i napriek tomu sa Hurley pri nej správa zahanbene a nepresvedčivo. Prichádza ďalšia noc a s ňou opäť nočné mory, tentoraz sa prebudí Charlie na pláži s nohami vo vode a s dieťaťom v náruči. Vďaka tomuto činu sa Clairina nedôvera ešte viac prehĺbi. Jeho odlúčenie od Claire je pre Charlieho také ťažké, že sa pokúša vrátiť späť k drogám, ktoré si schoval v skrýši. Lock ho našťastie pristihne a všetky drogy mu zhabe. Charlie sa o svojich snoch neskôr zhovára s pánom Ekom a ten mu povie, že jeho sny sa mu snažia niečo naznačiť. Pravdepodobne má byť Aeron pokrstený. Po menších nezhodách medzi ním a Claire sa rozhodnú nakoniec tak urobiť.

The Long Con  (2-13)
[scenár: Steve Maeda, Leonard Dick, réžia: Roxann Dawson]

Jack a Lock sa dohodnú, že jedine oni dvaja budú mať prístup k zbraniam. Sawyer si robí posmech z Charlieho, zatiaľ čo Jack hľadá v jeho príbytku lieky, ktoré si samovoľne zobral z bunkru. Keď sa to Sawyer dozvedá, riadne ho to rozčúli a s Jackom sa pohádajú. Hurley prináša Sayidovi vysielačku od Bernard, aby sa pokúsil opäť privolať pomoc. No vysielačka má príliš krátky dosah a nezachytí žiadny signál. Hurley sa snaží Sayida presvedčiť, aby sa ju pokúsil nejakým spôsobom vylepšiť. To sa aj podarí a prijímajú určitý rádiový signál WXO. Sun zrazu niekto napadne zozadu a ostáva v bezvedomí. Všetci si myslia, že to boli tí "druhí", no v skutočnosti je to len prvá fáza zákerného Sawyerovho plánu. Ten prehovoril Charlieho, aby mu pomohol a bol to práve on, kto napadol Sun. Vzniká tu určitá nedôvera medzi Jackom a Lockom, a tak Locke na radu Sawyera rozhodne premiestni všetky zbrane z uzamknutej miestnosti do zdanlivého bezpečia. Lenže netuší, že ho sleduje závistlivý poskok Charlie, ktorému ide len o jednu vec... Zistiť kam sa zbrane sťahujú.

One of Them  (2-14)
[scenár: Carlton Cuse, Damon Lindelof, réžia: Stephen Williams]

Anna-Lussia hľadá Jacka, ktorého nakoniec nájde u Sayida. Tá ho vedie do lesa, kde sa pohybuje neznámi človek. Ako náhle podíde bližšie zistí, že je to Rousseau. Tá ho zavedie k svojmu "úlovku" a tvrdí, že patrí k tým "druhým". Keď ho Sayid rozviaže, pokúsi sa utiecť, ale Daniel ho zastaví pomocou svojej kuše. Ponecháva ho na starosť Sayidovi so slovami "never mu ani slovo". Sayid prináša stroskotanca do bunkru, kde ho držia v tajnosti pod zámkom. Zatiaľ čo Jack neznámeho človeka ošetruje, Sayid vysvetľuje Lockovi celú situáciu. Sayid sa rozhodne zajatca "vypočuť", no Jack má proti jeho metódam určité námietky. Locke nakoniec súhlasia a Sayid sa púšťa do roboty. Je pripravený dozvedieť sa pravdu.... Sayid sa zatvorí do zbrojnice, kde vypočúva svojho zajatca. Locke úspešne zabraňuje Jackovi zastaviť Sayida. Musí odstúpiť až vtedy, keď počuť signál pre zadanie čísel do počítača. Práve v tej chvíli sa dostáva von aj Sayid a je presvedčený, že neznámy muž patrí k tým "druhým".

Maternity Leave  (2-15)
[scenár: Dawn L.Kelly, Matt Ragghianti, réžia: Jack Bender]

Claire sa v noci prebúdza kvôli plaču Aarona, ktorý má horúčku. Rozhodne sa teda navštíviť v bunkri Jacka. Locke sa ponúkne, že pôjde pre Jacka osobne a privedie ho sem, aby Claire nemusela chodiť v noci cez džungľu. Taktiež nechce, aby sa ostatní dozvedeli a neznámom mužovi, ktorého držia pod zámkom. O pár minút neskôr prichádza za Claire Rousseau a tvrdí, že Aaron je nakazený neznámou chorobou. Jack si myslí, že je to len obyčajná detská choroba, no Claire zostáva naďalej znepokojená. Poprosí Libby, aby ju zhypnotizovala a pomohla jej spomenúť si, čo sa s ňou stalo v období únosu. Zisťuje, že bola zadržiavaná v podobnom bunke ako je ten ich. Tento bol však špecializovaný na lekárke výskumy, a preto si myslia, že tu nájdu potrebný liek. Claire odchádza spolu s Kate hľadať Rousseau. Len ona viem podrobnosti, ktoré jej dokážu toto miesto nájsť. Cestou spoznáva určité miesta a nakoniec sa im podarí hľadaný bynker nájsť. Ten je však úplne prázdny a žiadne lieky sa tu nenachádzajú. Je tu len pár obnosených šiat a parochní. Vynárajú sa ďalšie otázky...

The Whole Truth  (2-16)
[scenár: Christina M. Kim, Elizabeth Sarnoff, réžia: Karen Gaviola]

Jin prichádza za svojou manželkou do záhradky a žiada ju, aby s ním išla k pobrežiu. Ten má zlú predtuchu, že sa stalo niečo zlé... Sun nechce svoju záhradku teraz opustiť, lebo je v strede roboty. Jin sa nahnevá a začne ju celú ničiť. Sun ho zastaví, je však neskoro a sklamaná odchádza na pláž. Tu stretáva Rose a Bernarda. Zrazu sa zapotáca a omdlie, manželia si myslia, že je dehydrovaná a snažia sa jej pomôcť. Medzitým Locke presviedča Annu-Luciu, aby si pohovorila s väzňom Henrym, pretože má najviac skúseností so zloduchmi ako aj s "druhými". Anna nakoniec súhlasí a podarí sa jej dostať od neho mapu jeho stroskotania na ostrov. Henry totiž tvrdí, že nepartí k druhým a na ostrove stroskotal rovnako ako oni. Na tomto mieste nájdu dôkazy a uveria mu. Sun získava od Sawyera tehotenský test, ktorého výsledok je pozitívny. Anna spolu so Sayidom a Charliem sa vydáva po stopách mapky, o ktorej Jack a Locke zatiaľ nič nevedia. Henry ich o tomto fakte neskôr sám informuje. Hovorí, že ak patrí naozaj k "druhým" poslal ich do pasce, z ktorej už niet návratu. Na druhej strane, ak hovorí pravdu, vrátia sa aj s dôkazom o jeho nevinne.

Lockdown  (2-17)
[scenár: Damon Lindelof, Carlton Cuse, réžia: Stephen Williams]

Už viac ako tri hodiny prehľadávajú Sayid, Anna-Lucia a Charlie miesto, kde by sa mal nachádzať dôkaz o tom, že Henry je naozaj len ďalší stroskotanec na ostrove. Sayid sa chce vrátiť späť na pobrežie, keď zrazu začuje Chalieho výkrik "Poďte sem, našiel som to." Jack medzitým sa pokúša nájsť stopy, ktoré by ho priviedli ku Sayidovi a ostatným. Locke stráži Henryho v bunkri a počúva hudbu, keď ho zrazu vyrušia akési neznáme zvuky. Tie vychádzajú z ampliónov, ktoré sú rozmiestnené po celom bunkri. Rozozná už len posledné slová: "...3...2...1" Bunker sa uzavrie, pomocou oceľových padacích dverí. Locke sa ich pokúša spoločne Henryho otvoriť, čo sa im podarí len z časti. Keď sa Locke pokúša prejsť na druhú starnu dverí, tie ho privrú a škaredo so poraní svoju nohu. Zaznie alarm, no Locke sa nemôže dostať k počítaču a poprosí Henryho, aby to urobil za neho. Ten to však nestihne v limite a v miestnosti sa rozsvieti ultrafialové svetlo. Pomocou neho je Locke schopný prečítať mapu, ktorá sa už veľmi dlho nachádzala na samotných dverách v bunkri. Po pár sekundách svetlo zhasne, dvere sa otvoria a všetko sa vracia do normálu. Henry pomáha Lockovi s poranením a v tom vkročia do miestnosti Sayid, Anna-Lucia a Charlie so slovami...

Dave  (2-18)
[scenár: Edward Kitsis, Adam Horowitz, réžia: Jack Bender]

Na ostrov dopadol pred časom padák s veľkým množstvom jedla. Hurley sa snaží schudnúť, no ako náhle sa mu za pomoci Libby podarí zničiť svoju tajnú skrýšu s jedlom, objavilo sa na scéne ďalšie. Ale aj napriek tomu sa s tým pokúša naďalej bojovať... Na prechádza lesom sa stretáva so svojím dávnym priateľom Dave-om. Ten však uteká hlboko do lesa a Hurley ho samozrejme nasleduje. Po pár minútach behu nájde len jeho papuču a po Dave-ovi niet ani stopy. Cíti, že mu nikto nedôveruje a neverí, že v lese videl svojho starého priateľa. Z toho dôvodu odchádza späť do jaskýň. Cestou tam však stretáva svojho kamaráta. Davea spoznal počas pobytu v psychiatrickej liečebni, kde sa Hurley liečil na schizofréniu. Dave ho odvádza k útesu, kde mu vysvetľuje, že celý ostrov, stroskotanie a všetci ľudia sú len jeho výmysel. Ďalej mu rozpráva, že jediná cesta z toho všetkého von, je skotiť z tohto útesu. Dave ide ako prvý a so smiechom skáče z útesu... Hurley je prichystaný ísť za ním, v tom však prichádza Libby. V poslednej chvíli ho nájde a presviedča ho, že všetko bude v poriadku.

S.O.S.  (2-19)
[scenár: Steven Maeda, Leonard Dick, réžia: Eric Laneuville]

Bernard je človekom, ktorý nevydrží len tak nečinne sedieť na opustenom ostrove a čakať na záchranu. Preto sa rozhodne s tým niečo podniknúť. S nadšením pozháňa väčšinu ľudí a rozpráva im, že by bolo dobré spraviť niečo výnimočné, niečo ako gigantický nápis na pláži, ktorý by im pohol pomôcť dostať sa preč. Ak by sa náhodou objavili nejaké záchranárske tímy, plánovaný nápis by im pomohol s lokalizáciou stroskotancov. Postupne oslovuje všetkých na pláži aj mimo nej, aby mu pomohli. Väčšina tak robí len z kamarátstva a nikomu sa do toho v skutočnosti nechce ísť. Jack podniká s Kate cestu hlboko do džungle, aby vymenil Henryho za Wolta. Nikoho tu však nenájde až do chvíle, keď sa pred nimi objaví vyčerpaný Michael. Locke sa medzitým pokúša nakresliť mapu, ktorú videl na dverách v bunkri. Vôbec sa mu však nedarí... Chuť sa mu vráti až po rozhovore s Rose, ktorá presvedčí Bernarda, aby svoj plán ukončil. Ako sama tvrdí, jej "ostrov" vyliečil smrteľné ochorenie a vôbec sa jej nechce ísť domov.

Two for the Road  (2-20)
[scenár: Christina M. Kim, Elizabeth Sarnoff, réžia: Paul Edwards]

Henry napadne Annu-Luciu, pretože zabila dvoch, podľa Henryho dobrých ľudí. Locke ho ale našťastie v pravú chvíľu zastaví. Neskôr sa snaží zistiť dôvod, prečo sa pokúšala niečo takéhoto urobiť. Prečo sa snažil zabiť len Annu a nie aj jeho, keď uviazol pred nedávnom v dverách. Henry mu vysvetľuje, že on patrí k tým dobrým ľudom a tiež, že keď bol chytený do pasce, mal v úmysle odviesť ho preč. Anna sa rozhodla Henryho zabiť, no nechce aby sa niekto dozvedel, že tento zločin spáchala práve ona. Medzitým sa Hurley snaží Libby zobrať na piknik, no zabudne vziať deku a dokonca aj občerstvenie. Libby sa preto rozhodne zabehnúť pre tieto veci do bunkru. Bunkri sa nachádza Anna-Licia a Michael. Tá pred ním zahrá divadielko, že nedokáže zabiť Henryho a žiada ho teda o pomoc. Ako náhle sa Michael dozvie pravdu o Henrym, sám sa ponúkne tento problém vyriešiť. Anne sa poarilo dosiahnuť to čo chcela a odovzdáva Michaelovi svoju zbraň. Ako náhle ju však chytí do svojich rúk obráti ju proti nej a vystrelí. V tom prichádza do bunkra aj Libby... Vidí čo sa stala a Michale musí urobiť len jediné. Rozhodne sa vystreliť aj po nej.

?  (2-21)
[scenár: Carlton Cuse, Damon Lindelof, réžia: Deran Sarafian]

Pánu Ekovi sa prisnil podobný sen ako prednedávnom Lockovi. Bolo to v období tesne pred Boone-ovov smrťou. Samotný ostrov ho žiada, aby zaviedol Locka späť na tu správnu cestu, z ktorej vybočil. Aby sa mu to podarilo, musí nájsť Locke otáznik. Michael Medzitým všetkým nahovorí, že Henrymu sa podarilo utiecť a cestou von zabil Annu-Luciu a Libby. Jack prezerá mŕtvoly a v tom Libby začne vykašliavať krv. Ešte je tu malá šanca, že sa ju podarí zachrániť. Jack robí všetko preto, aby prežila, ale nemože už urobiť absolútne nič. Tesne pred smrťou vysloví Libby jedno meno: "Michael". Jack ju ubezpečí, že je v poriadku a nemusí sa o neho báť. Pravý význam však pozná len Michael. Eko prichádza za Lockom do bunkru a presviedča ho, aby išli vystopovať Henryho, ktoré mu sa podarilo utiecť. Pri stopovaní sa Lockovi prisní ďalší sen, vďaka ktorému nájdu otáznik. Je to bunker, ktorý sa nachádza presne pod vrakom havarovaného lietadla. V tom, ktorom utrpel Boone smrteľné zranenie. Zisťujú, že bunker je pozorovacia stanica, ktorá zaznamenávala všetko, čo sa dialo a deje v ostatných bunkroch na ostrove.

Three Minutes  (2-22)
[scenár: Edward Kitsis, Adam Horowitz, réžia: Stephen Williams]

Michael sa snaží presvedčiť Jacka, aby išli nájsť Walta. Ten s ním súhlasí, ale žiada aby sa k nim pripojili ešte Kate, Sawyer a Hurley. Jacka informuje o "druhých", lebo hodnú chvíľu s nimi pobudol. Hovorí, že nikto z nich nie je ozbrojení a v podstate sú to rovnaký ľudia ako oni. Tiež na ostrove stroskotali, len strašne dávno ako oni. Žije ich tam len niekoľko, čo však v skutočnosti nie je pravda. Michale všetky fakty prekrúca, lebo "druhí" ho poverili úlohou. Musí k nim priviesť hore menovaných ľudí, inak jeho syn zomrie. Ak úlohu splní, dajú mu k dispozícii syna aj loď, ktorá ho zavedie späť do civilizácie. Sayid je zasvetený do Michaelovho plánu a má obavy. Vysvetľuje Jackovi, že to môže byť vopred pripravená pasca a Michael je na strane "druhých". Medzitým Kate s Hurleym kopú hroby pre Libby a Annu-Luciu. Počas ich pohrebu však Hurley mení svoj názor a je pripravený pomstiť sa. Rozhodne sa prijať Michaelovu ponuku na náchranu Watla a dostať sa tak k "druhým". O niekoľko minút neskôr však prichádza ďalšie prekvapenie... Na pobreží sa zjavila neznáma plachetnica.

Live together, Die alone 1.  (2-23)
[scenár: Damon Lindelof, Carlton Cuse, réžia: Jack Bender]

Jack, Sawyer a Sayid plávajú k lodi, na ktorej nájde Jack svojho starého priateľa - Desmonda. Partia sa vyberá na záchrannú misiu. Počas cesty si myslia, že na nich niečo útočí. Nanešťastie je to len vták. Keď sa ho Michael pokúša zostreliť zistí, že v puške nemá žiadne náboje. Sayid, Jin a Sun medzitým na plachetnici oboplávajú ostrov, aby zaistili ostatným krytie. Ako náhle Locke zistí, že na ostrove je Desmond, prichádza za ním s jedným nápadom. Čo sa stane ak nevyťukajú na klávesnici čísla. Rozpráva mu o ďalšom bunkri, ktorý našli s Ekom. Z videozáznamu sa tam dozvedel, že všetko na ostrove je len akýsi test. Začína pochybovať a stráca vieru v celý "ostrov". Desmond súhlasí, no je tu problém, pán Eko prebral Lockovu úlohu a je posadnutý počítačom a záhadnými číslami. Nakoniec sa im podarí dostať ho von a čakajú, kým sa neaktivuje alarm a zatvoria sa bezpečnostné dvere. Pán Eko sa rozhodne dostať dnu pomocou dynamitu. Michaelovu cestu za Waltom sledujú aj dvaja "druhí". Jedného sa im podarí zastreliť a druhý utečie. Keď chce ísť Kate za ním, Jack ju zastaví so slovami "Už boli pravdepodobne aj tak varovaný." Jack nalieha na Michaela, aby im povedal pravdu. Ten im po chvíli všetko vyrozpráva.

Live together, Die alone 2.  (2-24)
[scenár: Damon Lindelof, Carlton Cuse, réžia: Jack Bender]

Locke sa aj naďalej bojí, že sa Eko dostane dovnútra. Desmond ho ubezpečuje, že cez tieto dvere nemá žiadnu šancu sa dostať - ani s pomocou dynamitu. Sawyera zrazu trafí šípka napustená uspávadlom, nasleduje Kate, Hurley a nakoniec Jack. Preberajú sa až na móle, kde stretávajú starého známeho - Henryho. Druhí držia slovo a Michaelovi vydajú Walta aj loď, s ktorou sa môže dostať domou. Stačí, keď sa bude držať kurzu 325 a dostane sa späť do civilizácie. No nikdy nebude môcť pomôcť ostatným stroskotancom, lebo by musel pykať za svoje zločiny ktoré spáchal v bunkri. Hurleyho prepúšťajú, aby ostatným predal odkaz. Nikdy nemajú vkročiť na toto územie, lebo všetci zomrú. Jacka, Sawyera a Kate odvádzajú so sebou. V bunkri končí alarm odpočítavanie so slovami "zlyhanie systému". Desmond zisťuje, že všetko je naozaj skutočné a lúči sa s Lockom so slovami "uvidíme sa v budúcom živote". Je pripravený totiž stlačiť núdzové tlačidlo, ktoré by malo zachrániť situáciu. Zrazu sa po celom ostrove rozlieha jasné, ožarujúce svetlo a hrozný zvuk vysokej frekvencie. Elektromagnetickú anomáliu z ostrova zachytia aj neznámi vedci, ktorí hneď po incidente volajú Desmondovej priateľke so slovami - našli sme ho.
(c) 2006 CinemaView.sk & Scifi-Guide.net
All Rights Reserved