Google Vyhľadávanie
 
Web lost.cinemaview.sk
Sci-fi Short News
Doporučujeme...
Anketa
Člen skupiny:

CinemaView.sk

Doporučujeme:

scifi-guide.net

LOSL.cz

Fun stranka Harry PotterFun stranka Harry Potter

baner www.prison-break.cz

[viac...]
Vaše odkazy:
Počítadlo

online:  
spolu:  

LOST - 2. SEASON


A Tale of Two Cities  (3-01)
[scenár: Damon Lindelof, J.J. Abrams, réžia: Jack Bender]

Zajatci sa prebúdzajú v neznámom zariadení, ktoré patrí pravdepodobne "druhým". Jack v akejsi zamknutej miestnosti bez okien. Neskôr sa dozvedá, že sa nachádza v podzemnom laboratóriu Dharmy Initiative. Sawyer sa nachádza v klietke pre medveďov a Kate sa zobudí v sprchách. Je jej prikázané osprchovať sa, obliecť si nové šaty a následne je odvedená na pobrežie, kde ju už netrpezlivo očakáva Ben alias Henry. Pýta sa ho, prečo bola privedená práve sem. Ten jej odpovedá, že z dôvodu aby mala na toto miesto aj pekné spomienky, pretože nasledujúce dva týždne budú úplne iné. Sawyerov nový kamarát Carl, ktorý obíva klietku oproti, sa pokúša o útek. Pomôže aj Sawyerovi, no vzápätí sú obidvaja chytený. Carl je odvedený preč a na jeho miesto prichádza Kate. Medzitým za Jackom prichádza pôvabná blondínka Julia, ktorá sa od neho snaží dozvedieť nejaké informácie. Jack ju po chvíli napadne a pokúša sa o útek, avšak neúspešne. Neskôr za ním prichádza znovu a oboznámi ho s faktom, že o ňom vedia absolútne všetko a najlepšie urobí, ak bude s nimi vo všetkom spolupracovať.

The Glass Balerina  (3-02)
[scenár: Jeff Pinkner & Drew Goddard, réžia: Paul Edwards]

Sayid spolu so Jinom a Sun ešte stále očakávajú návrat Jackovej skupiny, ktorá sa vybrala zachrániť Michaelovho syna - Walta. Jin sa chce vrátiť späť do tábora, zatiaľ čo Sayid so Sun im chcú dať ešte nejakú šancu na návrat. Ako náhle sa tí "druhí" dozvedia, že stroskotanci vlastnia loď, chcú ju získať pre seba. Pomocou nej by totiž mohli zistiť presnú polohu ich domova na ostrove a ďaleko viac... Sawyer a Kate chodievajú pravidelne pracovať spolu s ostanými ľuďmi v tábore. Počas tejto práce napadne Sawyer jedného zo strážnikov. V úmysle ale nemá utiecť, ale zistiť ich jednotlivé schopnosti v ozajstnom boji. Počas vysvetľovania svojho plánu Kate, Ben vďaka skrytej kamere pri klietkach počuje všetko čo si navzájom rozprávajú. Sun medzitým objaví prístav, odkiaľ Michael so synom pred pár dňami odplával domov. Sayid predpokladá, že Jack a ostatní boli zajatý, a tak sa rozhodne založiť na tomto mieste signálny oheň. Cieľom je však jediné - prilákať druhých do pasce. Sun zostáva pre bezpečnosť na lodi. Po zotmení počuje Sun na lodi akési kroky a jednu z "druhých" postrelí. Vyskakuje z lode a stretáva sa so svojím manželom.

Further Instructions  (3-03)
[scenár: Carlton Cuse, Elizabeth Sarnoee, réžia: Stephen Williams]

Lock sa deň po výbuchu prebúdza v džungli, bez spomienok ako sa na toto miesto dostal. Okamžite sa vyberá na miesto, kde pán Eko pred časom staval kostol a pokúša sa taktiež niečo postaviť. Prichádza za ním Charlie a robí si z neho posmech. Dozvedá sa, že Locke sa chce "rozprávať" s ostrovom a poprosí ho o pomoc. Výsledkom jeho snaženia je akási modlitebňa. Do ústnej dutiny si vtrie rovnakú halucinogénnu látku, s ktorou spôsobil Boonovi halucinácie. Samotného Boona vidí vo svojich predstavách, ktoré mu poradia ako ďalej. Ten opakuje neustále len jednu vetu - uprac si svoj svinčík John. Po tomto zážitku sa Locke rozhodne spolu s Charliem hľadať Eka. Počas cesty stretávajú Hurleyho, ktorý im vyrozpráva všetky podrobnosti o tom, čo sa stalo v prístave. Neskôr každú pokračuje vo svojej ceste. Locke a Charlie nachádzajú Ekove stopy, ktoré ich zavedú do medvedieho brlohu. John s použitím fakle a spreja si urobí menší plameňomet, ktorý použije pri porážke medveďa. Eko je však stále v bezvedomí a Locke medzitým vyhlasuje, že privedie späť aj ostatných.

Every Man for Himself  (3-04)
[scenár: Alison Schapker, Edward Kitsis, réžia: Jack Bender, Stephen Williams]

Do tábora "druhých" privádzajú postrelenú ženu vo veľmi vážnom stave. Julia, bývalá gynekologička sa jej snaží zachrániť život, no nedarí sa jej to. Na pomoc si privolá Jacka, ktorý sa pokúša o nemožné. Ale aj napriek všetkému neznáma žena umiera. Jej manžel to nesie veľmi ťažko a chce sa pomstiť. Medzitým sa Sawyer pokúša znova o útek, avšak ako predtým, ani teraz sa mu to nepodarí. Ben ho pozorne sleduje a rozhodne sa konať. Svojim mužom prikazuje, aby Sawyera priniesli dovnútra. Rozhodne sa mu implantovať akýsi stimulátor, ktorý sleduje jeho telesný tep. Ako náhle sa jeho pulz zvýši nad hodnotu 140 úderov za minútu - jednoducho zomrie. Na druhý deň prichádza Ben opäť za Sawyerom. Spoločne si vyjdú na menší výlet. Po niekoľkých minútach dorazia do cieľa. Ben mu ukazuje a prezrádza, že sa nachádzajú nie na "ich" ostrove, ale na úplne inom, ktorý sa nachádza len v susedstve. Takže ak keby sa im podarilo s Kate utiecť, nie je tu možnosť dostať sa preč z ostrova. Taktiež v tele nemá žiadny stimulátor. Všetko to bola len hra, ktorá mala podviesť samotného "pána" podvodníka.

The Cost of Living  (3-05)
[scenár: Alison Schapker, Monica Qwusu-Breen, réžia: Jack Bender]

Eko sa po pár dňoch prebúdza s halucináciami. Vidí svojho brata Yemyho, ktorý ho navádza k spovedi. Eko sa vytratí z tábora a nikto netuší kde je. Charlie hovorí, že mrmlal niečo o bratovi. Locke okamžite vie, kde má Eko namierené. Spolu s niekoľkými ďalšími sa ho vydajú hľadať. Zabijú tak dve muchy jednou ranou, pretože sa chystali do bunkru, ktorý sa nachádza pri vraku lietadla. Pri ňom už stretávajú pána Eka, ktorý však nenašiel telo svojho brata. Locke sa vyberá s ostatnými do bunkru, kde vidia vysielanie z iného bunkru. Na monitore je akýsi chlap, ktorý vzápätí preruší vysielanie. Medzitým vidí Eko v džungli opäť svojho brata Yemyho. Ten ho stále nabáda k spovedi ale Eko odmieta s odôvodnením, že všetko čo doteraz urobil boli správne veci. Yemy sa otočí a odchádza. Eko ho sleduje avšak nájde úplne niečo iné. Je to čierny dym, ktorý už predtým jedenkrát videl. Dym ho chytí a hádže s ním od stromu k stromu. Keď prichádza Locke, hovorí mu posledné slová: "vy budete ďalšími" a vzápätí zomiera. Na druhom ostrove medzitým Jack prezrádza Benovi celú pravdu. Vie, že má nádor a od neho očakáva, aby ho operoval.

I Do  (3-06)
[scenár: Damon Lindelof, Carlton Cuse, réžia: Tucker Gates]

Locke sa zamýšľa nad Ekovou smrťou, prečo vlastne zomrel, z akého dôvodu, aký to malo zmysel. Pri jeho pohrebe zbadá na Ekovej palici nápis: "Pozdvihni svoje oči a pozri sa na sever." Zhodou okolností smerujú ďalšie Lockeove a Sayidove kroky na sever. Jack odmieta Bena i naďalej operovať. Prichádza za ním aj zúfalá Kate a presviedča ho, aby to predsa len spravil. Ak tak neurobí, "druhí" hrozia , že zabijú Sawyera. Jacka ani tento fakt nijak nepresvedčil a stále trvá na svojom. Neskôr sa dostane zo svojej cele a prechádza sa jednotlivými chodbami po komplexe. Dostane sa do miestnosti s kamerovým systémom, kde vidí na záberoch Kate a Sawyera v spoločnom objatí. V tom momente prichádza Ben a Jack mu oznamuje ako sa rozhodol. Bude ho operovať, ale musí mu sľúbiť, že potom ho dostane preč z tohto prekliateho ostrova. Počas operácie však Jack mení svoj názor... Benovi zámerne poškodí obličku a jemu ostáva len hodina života. Požaduje prístup k vysielačke a rozhovor s Kate, inak ho nechá umrieť. Danny, jeden z "druhých" medzitým prichádza k Sawyerovi, aby vykonal osobnú pomstu za vraždu svojej bývalej ženy. Vysielačkou však dostáva pokyn, aby ju okamžite predal Kate. Jack jej oznamuje, že má hodinu na to, aby sa dostala preč. Tá však odmieta odísť...


Lost pokračuje 7. februára 2007...


(c) 2006 CinemaView.sk & Scifi-Guide.net
All Rights Reserved