Google Vyhľadávanie
 
Web lost.cinemaview.sk
Doporučujeme...
Anketa
Člen skupiny:

CinemaView.sk

Doporučujeme:

scifi-guide.net

LOSL.cz

Fun stranka Harry PotterFun stranka Harry Potter

baner www.prison-break.cz

[viac...]
Počítadlo

online:  
spolu:  

LOST - novinky


Veľkolepý záver 4. série
:: [2. jún 2008] ::

Tento týždeň odvysielala americká televízia ABC záverečný dvojdiel 4. série LOST-u. Epizóda s názvom "There´s No Place Like Home aspoň čiastočne zodpovedala fanúšikom niektoré otázky, ktoré ich už dlhšiu dobu trápili. Konečne sa skupina šiestich ľudí, známa ako "Oceanic 6" dostala do civilizácie, kde však opäť musia čeliť mysterióznym záhadám. Flash-forwardy sa stali nedeliteľnou súčasťou celku a pravdepododobne prezrádzajú o deji viac, ako sme si na začiatku mysleli.

Čo bude ďalej? V súčasnosti musia fanúšikovia tohto seriálu prečkať takmer osem mesačnú prestávku. Nadchádzajúca séria totiž bude mať svoju premiéru až v januáry 2009. Televízia ABC zatiaľ konkrétny dátum nezverejnila, ten sa pravdepodobne môže ešte upravovať.

ABC bude upravovať aj počet epizód pre zostávajúce dve série. Pôvodne mali mať každá po 16 epizód. Vďaka nedávnemu scenáristickému štrajku však piata aj šiesta séria budú mať po 17 epizód. Producenti tak dodržia slovo, a posledné tri série budú mať celkovo 48 epizód, tak ako pôvodne sľubovali svojim fanúšikom.


Pozvánka na LostCON
:: [1. jún 2008] ::

Priťahujú vás veľké záhady a nadprirodzeno? Cítite sa, ako keby ste boli na opustenom ostrove? Chceli by ste sa dozvedieť viac o svojich hrdinoch? Potom neváhajte a príďte na LostCON 2008. Prednášky, diskusie, súťaže a samozrejme premieranie epizód spolu s ostatnými fanúšikmi.

LostCON 2008 sa uskutoční v dňoch 27. - 29. júna (piatok až nedeľa) 2008 ako súčasť presláveného Festivalu Fantazie v zázračnom mestečku Chotěboř. Neuveriteľný týždeň nabitého programu, v ktorých zažijete množstvo zaujímavých prednášok, rôznorodých teórii a ďaleko viac... Program sa pre vás pripravuje pod záštitou českého webu lost.cz, samozrejme prítomný budú aj slovenský fanúšikovia, prinajmenšom bohato zastúpená redakcia stránok SciFi-Guide.net.

Navštívte oficiálne stránky LostCON-u, kde sa dozviete ďalšie množstvo informácii (ODKAZ). Festival Fantazie ponúka okrem LostCON-u aj 12 ďalších tematických línií. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach http://www.festivalfantazie.cz


AXN uvádza non-stop maratón LOST!
:: [25. marec 2008] ::

Prvé tri série kultového seriálu Nezvestní v jednom kuse! V piatok 28. marca sa v bratislavskom Palace Cinemas v Auparku rozbehne unikátna projekcia všetkých doteraz odvysielaných častí seriálu Nezvestní. Môžete byť pritom aj vy a vychutnať si všetky doterajšie dobrodružstvá stroskotancov na mysterióznom ostrove kdesi v Pacifiku. Stačí sa len zaregistrovať cez formulár, ktorý nájdete na tejto stránke: (ODKAZ).

Prvých 130 registrovaných fanúšikov má miesto v kinosále isté od začiatku premietania. Ostatní môžu prísť kedykoľvek, no vzhľadom na obmedzené kapacity nie je možné garantovať vstup. Ak bude voľné miesto, môžete sa do maratónu LOST zapojiť v ktoromkoľvek momente. Maratón LOST sa začína v piatok 28. marca o 18:00 v Palace Cinemas v bratislavskom Auparku. Premietanie potrvá až do 30. marca. Vstup je pre všetkých registrovaných zdarma!

Akcia je usporiadaná pri príležitosti uvedenia najnovšej 4. série Lostu v televízii AXN. Štvrtú sériu exkluzívne uvedie káblová televízia AXN v českom dabingu už 6. apríla o 21:00. Táto televízia je v ponuke viacerých poskytovateľov káblovej televízie vrátane UPC broadband Slovakia. Reprízy jednotlivých častí prvej až tretej série si však budete môcť pozrieť okrem kina aj na obrazovkách AXN každý piatok o 21:00, každý pondelok a sobotu o 01:00 hod.


Štrajk sa skončil, ako ďalej?
:: [16. február 2008] ::

12. februára 2008 skončil Štrajk scenáristických odborov (Writers Guild of America) proti televíznym štúdiám (Alliance of Motion Picture and Television Producers). Ten vypukol kvôli nízkym podielom z internetového vysielania a predaja DVD. Štrajk začal 5. novembra 2007 a trval presne 100 dní, jeho výsledkom je nová zmluva medzi WGA a AMPTP, ktorá má platnosť tri roky. Aký to malo efekt na náš obľúbený seriál?

Pred začiatkom štrajku tvorcovia deklarovali, že seriál bude mať spolu 6. sérii. Posledné tri však mali mať po 16 epizód (na rozdiel od klasických 24). S príchodom štrajku sa museli scenáristi zbaviť svojich ceruziek a dokonca nesmeli robiť ani úpravy už v existujúcich scenároch. 4. séria, ktorá sa aktuálne vysiela v USA, tak mala mať len 8 epizód. Keďže štrajk sa už skončil, fanúšikovia sa pýtajú, ako to bude ďalej?

Výkonný producent Carlton Cuse potvrdil, že dodatočne sa natočí ďalších 5 epizód. Štvrtá séria tak bude končiť s číslom 13. Ale čo zvyšné 3 epizódy? Nebojte sa, nestratia sa! Nadchádzajúca piata séria bude bohačšia o tieto chýbajúce časti. Výsledok je teda takýto: 13 + 19 + 16 = 48. Diváci teda neprídu absolútne o nič. Najbližšie nás čaká epizóda "Eggtown" (4-04), ktorá sa odvysiela v piatok ráno SEČ. Nasledovať ju potom budú ešte tri epizódy. Následne televízia ABC pripravuje cca mesačné LOST prázdniny. Po tejto pauze sa seriál na obrazovku vráti pravdepodobne 24. apríla 2008 a dovysiela sa zvyšných šesť epizód. Štvrtá séria tak bude kompletná.

Ak sa v tom všetko ešte hravo orientujete, určite zvládnete aj túto informáciu. Americká ABC zvažuje LOST vysielať o hodinu neskôr. Na európskych fanúšikov to nemude mať takmer žiadny efekt. Avšak americký divák si namiesto o 21:00 zapne svoju TV o 22:00 hod. To je zatiaľ všetko, zostante nám verní :)


Dnes to začalo!
:: [1. február 2008] ::

Dnes o štvrtej hodine rannej mala v Spojených štátoch premiéru najnovšia 4. séria LOSTu. Takmer po 8 mesačnom čakaní fanúšikovia konečne zhliadli epizódu "The Beginning of the End" (Začiatok konca), ktorej flash-forward sa zameral na postavu Hurleyho. Seriál sa presunul z tradičnej stredy na štvrtok, kde ho teraz budeme pravidelne vídavať. Najnovšia 4. séria má zatiaľ v pláne 8 epizód (zo 16 zamýsľaných). Tie by mali byť odvysielané bez prestávky.

Poďme sa teraz pozrieť na niekoľko informácii o nej:
- dejová línia sa bude točiť okolo novo-príchodzej posádky z Naominej loďe.
- naďalej sa budú striedať flash-forwardy a flash-backy.
- naši hrdinovia sa rozdelia na 2 tábori, opustiť ostrov alebo tu zostať?
- v seriáli sa objaví 5 nových postáv.
- očakávame návrat Michaela a jeho syna Walta, Charlie je definitívne mrtvý.
- sľúbená je postava Jacoba a nové info o dyme.
- POZOR! - z ostrova sa na konci vraj dostane len 6 osôb.

Na záver je tu malé zhrnutie prvých šiestich epizód. Nájdete tu názov a postavu, na ktorú sa daná epizóda zameria:

401 - The Beginning of the End (Hurley)
402 - Confirmed Dead (nový "záchrancovia")
403 - The Economist (Sayid)
404 - Eggtown (Kate)
405 - The Constant (Desmond)
406 - The Other Woman (Juliet)
407 - Ji Yeon (Sun/Jin)
408 - Meet Kevin Johnson (Michael)


4. séria je čoskoro tu!
:: [7. január 2008] ::

S blížiacim sa termínom vysielania 4. série LOST-u spustila televízia ABC veľké promo akcie na upútanie diváckej pozornosti. Súčasťou kampane sú bilboardy, nové webové stránky a webovská hra s názvom "Find 815" (Nájdi 815).

Internetová on-line hra prebieha na stránkach www.the-maxwell-group.com, www.flyoceanicair.com a www.find815.com. Hra bude pravdepodobne trvať do začiatku vysielania seriálu. A o čo vlastne ide?

Práve havaroval Let 815 zo Sydney do L.A. a začalo sa veľké pátranie. To trvalo niekoľko týždňou, vrak lietadla sa však nepodarilo nájsť. S výsledkami sa však nevie zmieriť technich Oceanic Airlines - Sam Thomas, - ktorý mal na palube priateľku, letušku Sonya. Následne Sama niekto skontaktoval a poskytol mu niekoľko indícii. Vašou úlohou je pokračovať v pátraní a zistiť čo sa stalo s letom 815. Každý týždeň sa objavujú nové a nové informácie a Sam je bližšie k pravde...

Novú sériu Lostu záčína v USA vysielať televízia ABC od 31. januára 2008 (pozn.: u nás bude už 1. február 2008 - 04:00 hod. ráno). Po troch rokoch sa mení aj deň vysielania, tradičnú stredu nahradí štvrtok.


Štrajk scenáristov a LOST
:: [18. november 2007] ::

Určite každý z vás už vie, že scenáristické odbory v Amerike (Writers Guild of America - WGA) sú v štrajkovej pohotovosti. Filmový a televízny scenáristi žiadajú najmä ucelenú politiku v oblasti distribúcie ich diel po internete. Doposial im štúdia neplatili za toto vysielanie ani korunu. Oháňali sa najmä tvrdeniami, že takéto diela slúžia najmä na propagáciu show. To sa však zmenilo 5. novembra, keď v Hollywoode vypršala niekoľkoročná zmluva scenáristov s filmovými štúdiami. WGA v tej novej žiada nasledovné: (ODKAZ).

Ako je na tom náš obľúbený seriálik? Producent a scenárista seriálu LOST, Carlton Cuse, z počiatku štrajkt sám podporoval. Áno, počujete dobre! Podľa najnovších správ sa pán Cuse ako prvý vrátil z demonštrácie spät do práce. Jeho príklad nasledoval producent a scenárista Bill Lawrence (Scrubs), ktorého seriál sa nachádza vo svojej dlho plánovanej poslednej sérii. Zvláštne vyznieva, že Cuse je členom vyjednávacieho zboru odborov, ktoré bojujú za lepšie vylepšienie platobnej situácie pre scenáristov.

Cuse sa nechal počuť, že dúfa, že televízia ABC neodvisiela osem napísaních epizód už túto jar, keďže majú byť len polovicou 16-dielnej štvrtej série. Zdá sa, že opak bude pravdou. Okrem toho, Carlton Cuse sa vyjadril pre New York Times na margo svojho paradoxného odchodu z miesta štrajku. "Cítime, že to dlžíme našim fanúšikom. Ak by sme to sami nespravili, ublížili by sme celému fandomu."

Schovávať sa za konzumnú skupinu vo chvíli, keď je v otázke pracovný pomer celého štábu a hereckého ansámblu vyznieva dosť divne, nehovoriac o tom, že produkcia LOST robila so štvrtou (a nasledovnými) sériami také obchvaty, že je na gavalierstvo voči fanúšikom už naozaj neskoro. Nakoniec sa tedá zdá, že pôvodný vysielací plán bude predsa len zachovaný.


Lost fanúšikovia + spoilery + DVD obaly
:: [7. október] ::

Pred nedávnom sa uskutočnila tlačová konferencia pri príležitosti vydania 3. sériu Lostu na DVD nosičoch. Dátum, kedy sa tento set objaví na trhu bol stanovený na 11. december 2007. Okrem klasickej DVD verzie príde na pulty aj Blu-ray verzia. Viac informácii o DVD-čkach a zoznam bonusov nájdete tu: (ODKAZ). A keď sme už pri tých DVD-čkach, na našej stránke boli v sekcii "download" pridané DVD obaly pre prvú, druhú a tretiu sériu. Dúfam, že sa budú páčiť (ODKAZ).

Počas konferencie odpovedal na otázky producent Carlton Cuse. Okrem iného sa fanúšikovia pýtali na ostatné postavy žijúce na ostrove (pláži). "Dozvieme sa aj o nich niečo nové?" Scénaristi už počas tretej série priblížili životy Nikki Fernandezovej a Paula, ktorí však nakoniec nedostali toľko priestoru, ako sa predpokladalo. Fanúšikov aj dosť "prekvapilo" ich náhle úmrtie a pochovanie zaživa. Kompetentní však tvrdia, že v 4. sérii dostanú priestor aj nové postavy... uvidíme, či sľub dodržia.

Carlton Cuse spomínal aj ďalšie smerovanie seriálu. Fanúšikov ubezpečil, že i keď koniec seriálu je naplánovaný na rok 2010, tvorcovia už majú teraz jasno, ako celý seriál skončí. Všetkých 48 zostávajúcich epizód bude skvelých a naozaj napínavých. Tešiť sa môžte na toľko spomínané flash-backy a flash-forwardy. Cuse však upozorňuje... FLASH-FORWARDY napoukazujú na možný koniec celej show - je to len alternatívna budúcnosť, ktorá sa nemôže a pravdepodobne ani nestane.


Producenti o 4. sérii...
:: [6. október] ::

Tvorcovia seriálu sľubujú svojím divákom, že v 4. sérii sa vo flash-backoch a flesh-forwardoch odpovie na niektoré dlho položené otázky. Výkonný producent show, Damon Lindelof povedal, že nadchádzajúcou 4. sériou sa zo seriálu stane úplne nové entita - ešte lepšia a napínavejšia. "Sme veľmi nadšený z toho, čo teraz robíme, pre všetkých to budú veľké prekvapenia, rovnako ako keď sme na konci 3. série prišli s flesh-forwardami. Verte nám, prosím verte nám!" dodal Lindelof.

Damon sa ďalej rozhovoril o novej postave "Jacoba", ktorého sme v predchádzajúcej sezóne spoznali. Fanúšikov ubezpečil, že bol prvykrát predstavený na konci 3. série - keď ho navštívil Locke a Ben. Predtým sa v seriáli neobjavil. Herca pre túto postavu vyberajú veľmi dôkladne a mal by sa objaviť v 4. sérii. Taktiež potvrdil, že Michael [Harold Perrineau] a Walt [Malcolm David Kelley] sa vracajú späť.

Určite si všetci pamätáte aj na smrť Charlieho Hieronymusa Paceho, ktorý sa utopil na konci série. Damon Lindelof povedal, že táto udalosť sa bude rozoberať na začiatku 4. série a bude mať vpyv na jej dej.


NOVA - áno, JOJ - nie
:: [2. september 2007] ::

Dnes t.j. 2. septembra 2007 začína česká televízia Nova na svojich obrazovkách vysielať najaktuálnejšiu tretiu sériu Nezvestných. Tú budú môcť diváci pravidelne sledovať vždy v nedeľu večer, okolo 21:30 hodine. Vysielať sa bude jedna epizóda.

Napriek tomu, že český susedia už majú možnosť si Nezvestných vychutnávať, slovenská televízia JOJ najnovšiu tretiu sériu neplánuje zatiaľ kupovať a nasadiť ju do vysielania. Odvôvodňuje to tým, že v posledných častiach klesal záujem dívakov o tento seriál a svoje prostriedky využije radšej na nákup nových titulov. O tomto kroku informovala televízia JOJ na tlačovej konferencii v bratislavskom hoteli Crowne Plaza. JOJ-ka bude vysielať Prison Break (S2), CSI-LV (S6-8), CSI-MI (S4-6), CSI-NY (S2-4), Kosti (S2) a nový seriál Num3rs.

V spojených štátoch sa medzitým stále očakáva premiéra 4. série, ktorá bude mať len 16 epizód. Telvízia ABC by ju mala zaradiť do vysielania niekdy vo februáry 2008. Už teraz je však potvrdené, že flashback v prvej epizóde bude venovaný postave Sawyera.

Lost prichádza ako PC hra
:: [1. august 2007] ::

Spoločnosť Ubisoft oznámila vývoj počítačovje hry na motívy nášho obľúbeného seriálu "LOST". Ubisoft, ako jedna z najväčších vývojárskych spoločnosti sa dohodla s ABC Entertainment a odkúpila práva na vývoj a publikovanie video hry zo sveta "Nezvestných".

Spoločnosť Ubisoft zamestnáva takmer 4000 ľudí a svoje developerske štúdia má v 11 krajinách sveta. Na svojom konte má už niečo cez tisíc titulov... Medzi tie najznámejšie patria napríklad: Rayman, Tom Clancy’s Splinter Cell, Prince of Persia, The Settlers, Brothers in Arms, Far Cry a ďalšie. Je druhý najväčší distribútor v Európe, piaty v Severnej Amerike.

Video hra LOST bude vyvýjaná v štúdiu v americkom Montrealy. Samotná hra bude dostupná pre viacero platforiem. Konkrétne to bude pre konzoly Xbox 360™ a PLAYSTATION®3 a somozrejme PC. Postavená bude na engine Far Cry. Dátum uvedenia hry ešte nie je známy, ale v tlačovej správe sa uvádza prvý štvrťrok 2008. Na Comic Cone 2007 mali návštevníci možnosť vidieť aj exkluzívny trailer, ktorý si vy môžte pozrieť priamo tu: ODKAZ

Najnovšie info z Comic Conu 2007
:: [30. júl 2007] ::

Jedno z najväčších convention na svete, americký Comic Con, priniesol nové správy aj zo sveta Lostu. V americkom San Diegu si pred niekoľko tisícové publikum sadol spolu-tvorca Damon Lindelof a výkonný producent Carlton Cuse. Hneď na začiatku predstavili fanúšikom dosiaľ nezverejnené inštruktážne video Dharma Initiative. To pojednáva o zatiaľ nespomínanom laboratórium číslo 6, známom ako "orchidia". Vo videu vystupuje nám známy Marvin Candle, tentokrát však pod novým menom. Video je prerušované krátkymi sekvenciami iného filmu a na záver sa stane akásy nehoda. Pán Candle v ňom popisuje tzv.: casimirov efekt. Celé video si môžte pozriet na YouTube: ODKAZ.

Ďalej sa odpovedalo zväčša na otázky z publika. Kompetentný potvrdili, že sa plánuje natočiť ešte 48 epizód, ktoré budú rozdelené do troch sérii. Najnovšia 4 séria sa začína vysielať vo februáry 2008 a nebude prerušená žiadnými prestávkami. Autori povedali, že dej a celý príbeh majú už vopred dobre premyslení a keďže budú za rok natáčať len 16 epizód, sústredia sa len na dôležité veci. To znamená, že seriál nebudú zbytočne naťahovať nedôležitými príbehmi.

Medzi fanúšikov taktiež prišiel aj Harold Perrineau (Michael), ktorý sa vracia späť do seriálu. Nebude len akásy "hosťujúca" postava, ale opäť sa z neho stane plnohodnotný člen skupiny. Vráti sa hneď na začiatku 4. série, no nebude to priamo v prvej epzóde. Oznámenie o návrate chceli producenti zverejniť tu na Comic Cone, avšak nejako im nevyšlo načasovanie s tlačovkou televíznej siete a informácia sa dostala na verejnosť skôr. Ďalej sa hovorilo o "flash-forwardoch" a Lindelof potvrdil, že v nadchádzajúcich sériach sa budú striedať príbehy z minulosti, prítomnosti a "budúcnosti".

Na záver info pre slovenkých fanúšikov... Televízia JOJ reprízuje 1. sériu Nezvestných. Hneď dve epizódy po sebe si môžte pozrieť vždy v pondelok skorých ranných hodinách (cca 1:00 hod).

4.séria v znamení návratov...
:: [22. júl 2007] ::

Herec Harold Perrineau, ktorého fanúšikovia Lostu poznamajú pod menom "Michael" sa vracia späť do seriálu. Oznámil to prezident televíznej siete, Stephen McPherson, 25. júla 2007 počas mini-tlačovky. Ako sám povedal, počas tlačovej konferencii v Beverly Hills pri príležitocti odovzávania cien Amerických televíznych kritikov (TCA) mal dôležitý telefonát s výkonným producentom celej show, Damon Lindelofom. Ten mu oznámil aj túto informáciu, s ktorou sa neskôr podelil s novinármi.

Viac informácii o nadchádzajúcej 4. sérii Lostu sa dozvieme na Comic Cone v San Diegu, ktorý začína práva dnes. Tu sľubudú tvorcovia zverejniť pár zaujímavých informácii o obsadení, deju a taktiež sa plnánujú nejaké video projekcie dosiaľ nezverejnených materiálov. Medzi inými, sa tu očakáva aj oznámenie o návrate ďalšieho herca, Malcoma Davida Kelleyho, ktorý v Nezvestných stváruje Michaelovho syna - Walta. Toho sme mali možnosť vidieť aj v poslednej epizóde 3. série, kde mal scénu s Lockom. Michael a jeho syn Walt odišli z ostrova na konci druhej série, keď im "druhí" poskytli loď a súradnice, ktorými sa mali dostať do civilizácie.

O ďaľších informáciach zo sveta Lostu a najmä z prebiehajúceho medzinárodného Comic Conu, vás budeme pravideľne informovať.

DVD - Lost Season 3
:: [6. jún 2007] ::

Kompletná tretia séria Lostu vyjde na DVD nosičoch až 11. decembra 2007. DVD set pre "Región 1" (Severná Amerika) bude obsahovať všetkých 23. epizód najnovšej série a vyše 6. hodín bonusových materiálov. Spomeniem napríklad: neodvysielané zábery zo flashbackov, dokument zo zákulisia a produkcie s názvom "Lost in One Day", dokument zo života "druhých", rozhovory s hercami a štábom, audio komentáre, nebudú chýbať vymazané scény a samozrejme ani tie nevydarené zábavnejšieho charakteru.

To všetko nájdete na siedmych DVD diskoch, ktoré budú stáť $59.99 amerických dolárov. Na amazone sa kolekcia ponúka v predpredaji za cca dvoj-tretinovú uvádzaciu cenu $38.99 dolárov. DVD set pre Region 2 (UK verzia) sa dostane na trh ešte o čosi skôr ako americký set - konkrétne 22. októbra 2007. Blue-Ray vydanie bolo odložené a ďalšie podrobnosti budú zverejnené neskôr.

3. séria za nami, FF pred nami...
:: [5. jún 2007] ::

Tretia séria Lostu nám pred nedávnom skončila a pred nami je cca osem mesačné čakanie na nové epizódy. Tvorcovia potvrdili, že 4. séria sa začína vysielať až vo februáry a samozrejme aj tentokrát v televízii ABC. V poslednej odysielanej epizóde sme mohli po prvykrát v show vidieť aj takzvaný flashforward. To znamená, že okrem prítomnosti (dej na ostrove), minulosti (flashbacky) dej dej príbehu rozširuje o tretí rozmer - budúcnosť. Podľa neoverených informácii sa v nadchádzajúcej sérii môžme tešiť na viac takýchto "flashforwardov".

Nová séria za začne natáčať v priebehu augusta už tradične na Hawaji. Okrem tejto lokácie však pribudnú aj nové, a to konkrétne v americkom meste Los Angeles (napríklad aj posledné scény z "Jackovej" nemocnice sa natáčali už v LA). Dosť rozoberanou otázkou je aj účasť Harolda Perinneau (Michael) a Davida Kelleyho (Walt) v 4. sérii. Walta sme mali možnosť vidieť na pár sekúnd aj v poslednom dvojdiely, či si však svoju úlohu zopakuje, je ešte otázne.

Na záver by som Vám rád do pozornosti dal Festival Fantázie 2007, vrámci ktorého sa uskutočňuje aj stretnutie fanúšikov seriálu LOST. Celá udalosť nesie názov LostCon a koná sa v dňoch 29.6 až 1.7.2007 v malebnom mestečku Chotěboř. Program LostConu si pod svoju záštitu zobrali kolegovia zo stránok lost.cz a pripravili si pre vás zaujímavý program. Viac informácii nájdete na oficiálnej stránke celého festivalu: ODKAZ.

Tvorcovia o ukončení seriálu...
:: [8. máj 2007] ::

Televízia ABC, kde sa seriál LOST vysiela, sa dohodla s producentami a spoločne sa rozhodli celú show ukončiť v roku 2010. Po skončení 3. série sa plánuje ešte natočiť ďalších 48 epizód. Za normálnych okolností by sa odvysielali za dva roky (24 epizód pre jednu sériu). Štúdio však plánuje týchto 48 častí rozdeliť až do troch rokov a vysielať do 2010 (16 epizód pre jednu sériu).

Prezident spoločnosti ABC Steve McPherson povedal: "Seriál je veľmi populárni medzi divákmi a vždy som chcel, aby sa odvysielalo čo najviac možných epizód. Ale nepriek podstate celého projektu, ľudia potrebujú vedieť kedy príde koniec. Nechceme ich samozrejme naťahovať do nekonečna a preto sme sa dohodli na 6. sériach."

Výkonný producent seriálu Carlton Cuse dodal: "Myslím si, že LOST je opakom k seriálom ako ER alebo CSI, kde ich prakticky môžte natáčať doi nekonečna. Pri tom našom diváci potrebujú ukončenie príbehu, ktoré im musíme dopriať. J.K. Rowlingová taktiež oznámila, že siedma kniha o Harry Potterovi bude posledná a mi chceme urobiť tu istú vec - šiesta séria bude definitívne tou poslednou." Zatial nie je potvrdené, ako som spomínal v minulej novinke, že 4. séria sa začne vysielať v januáry 2008. Určite bude mať ale pozmenenenú vysielaciu štruktúru.

4. séria až v roku 2008?
:: [22. marec 2007] ::

Už pred nedávnom naznačli výkonní producenti seriálu LOST, Damon Lindelof a Carlton Cuse, že 4. séria Nezvestných sa začne vysielať v januáry 2008. Postupom času sa tieto informácie ukázujú ako pravdivé. Televízia ABC, ktorá sa čiastočne podiela aj na výrobe, plánuje nadchádzajúcu sériu zaradiť do programu až začiatkom budúceho roka. Na druhej strane... 4. séria má byť odvysielaná v celku, to znamená, že by nemala byť prerušená žiadnými - niekoľko týždňov trvajúcimi - prestávkami. Na oficiálne správu sa však ešte čaká.

Producenti ďalej spomínali hru "Lost Experience", ktorú fanúšikovia mohli hrávať medzi 2 a 3 sériou. Pokračovanie tejto gamesy sa neplánuje a mala len poslúžiť na to, aby sme sa dozvedeli niečo o histórii Dharmy a vedca Alvara Hansona. Tvorcovia však spomínali novú počítačovú hru, ktorá bude zasadená do "lost" sveta. Odohrávať by sa mala v známom prostredí ostrova, v laboratóriach Hydra alebo Swan.

Lindelof a Cuse ďalej hovorili o "možnom" filme, ktorý by mal celý seriál zakončiť. Tento typ spracovania je však nepravdepodobný. Seriál Lost sa v súčasnosti vysiela televízia ABC každý štvrtok o 4:00 hodine stredoeurópskeho času. Na Slovensku, televízia JOJ zatiaľ nákup 3. série nepotvrdila, avšak jej vysielanie sa predpokladá. Ak sa objavia nejaké nové informácie, budeme Vás samozrejme informovať.

Nominácie Saturn Awards pre Lost
:: [21. február 2007] ::

Americká asociácia "The Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films" každoročne udeľuje ceny v oblasti sci-fi, fantasy a hororu. Výsledky tohtoročného, v poradí už 33. ročníka sa budú odovzdávať 10. mája 2007 v Universal City. Moderátormi večera budú herec Greg Grunberg (Heroes, Alias) a zabávač Jeffrey Ross. Tento rok získal seriál LOST spolu 6 nominácii (najviac z pomedzi seriálov) v nasledujúcich kategóriach:

Najlepší seriál v televízii - LOST (ABC)
Najlepší herec v televíznom seriály - MATHEW FOX (Jack)
Najlepšia herečka v televíznom seriály - EVANGELINE LILY (Kate)
Najlepší herec vo vedlajšej úlohe v televíznom seriály - MICHAEL EMERSON (Ben)
Najlepší herec vo vedlajšej úlohe v televíznom seriály - JOSH HOLLOWAY (Sawyer)
Najlepšie DVD vydanie - LOST (2.séria)

O prvenstvo v kategórii "Najlepší seriál v TV" súperí s LOST-om aj seriále ako Heroes, Jericho, Smallville, 24 a Veronica Mars. Celkovo najviac nominácii (10) si tento rok na konto pripísal film Bryana Singera: "Superman sa vracia". Viac info získate na oficiálnej stránke: (VSTUP).

Nezvestní v bratislavskom kine!!!
:: [20. január 2007] ::

Vyhrajte vstupenky na NEZVESTNÍCH do bratislavského kina Palace Cinemas Aupark. Televízia AXN (www.axn.sk) pripravila pre fanúšikov tohto obľúbeného seriálu LOST maratón. Pri príležitosti odvysielania 3. série Nezvestných na AXN, máte možnosť vyhrať vstupenky do kina na kompletnú prvú a druhú sériu. Premietanie Lostu je v kine naplánované na tieto dni:

30.1.2007 - od 14:00 do 02:00 - 1. až 12. diel 1. série
31.1.2007 - od 14:00 do 02:00 - 13. až 24. diel 1. série
03.2.2007 - od 10:00 - kompletná 2. séria Lostu

Čo musíte urobiť? Kliknuť na nasledujúci odkaz (ODKAZ), odpovedať na jednoduchú otázku, vyplniť o sebe údaje a nezabudnúť označiť kino v BRATISLAVE. Ďalej už len dúfať, že medzi šťastnými bude práve to vaše meno... GOOD LUCK.

Čo nového vo svete "Nezvestných"...
:: [30. december 2006] ::

Pokračovanie 3. série Lostu v Spojených štátoch sa plánuje na 7. február 2007 (8.2.2007 o 4:00 hod. ráno našeho času). V poslednej dobe sa však objavujú informácie, ktoré hovoria, že premiérové epizódy by mali prísť o dva-tri týždne skôr. Týmto špekuláciam dopomohol aj fakt, že televízia ABC zrušila seriál, ktorý nasadila namiesto Lostu. Zatiaľ sú to všetko nepotvrdené informácie, ktoré by sa mali čoskoro objasniť. Ak sa niečo zmení, hneď vás bude samozrejme informovať. Medzitým sú tu ďalšie "Lost Momenty", ktoré slúžia ako upútavky na nadchádzajúce epizódy. Odkazy: [=MOMENT.5=] [=MOMENT.6=] [=MOMENT.7=].

Ďaľšia spáva je hlavne pre tých, čo sa obávali odchodu Matthew Foxa (alias Jacka) zo seriálu. V poslednej odvysielanej epizóde tu boli určité náznaky, ktoré by mohli zapríčiniť Jackovu smrť alebo odchod z ostrova. Herec prezradil svojím fanúšikom, že sa upísal producentom na ďalšie štyri roky. Takže žiadne predčasné zmiznutie zo seriálu nehrozí. Niektorí fanúšikovia sa teraz však môžu domnievať, že Lost bude mať ďalšie 4. série - čo by pri súčasnom stave deja bolo dosť nešťastné. Nechajme sa teda prekvapiť, čo si na nás tvorcovia ešte nechystajú... Matthew taktiež prezradil, že každú sériu sa plánuje smrť jednej z hlavných postáv.

Na záver by som Vás chcel všetkých upozorniť, že na stránke vznikla nová sekcia "SLEDOVANOŤ", kde nájdete štatistické údaje o sledovanosti Nezvestných v televízii JOJ. Dozviete sa celkový počet divákov, ktorí sledovali jednotlivé epizódy, ale aj údaje ako "share" a "ranting". Do sekcie vstúpite kliknutím na nasledujúci odkaz: [VSTUP].

Nezvestní, ako ďalej...
:: [9. december 2006] ::

Televízia JOJ dovysielala 2. sériu Nezvestných a teraz len dúfam, že čoskoro bude pokračovať a slovenský divák si bude môcť pozrieť aj pokračovanie v podobe 3. série. Ako náhle sa objavia nejaké správy, budem Vám samozrejme informovať. Prestávku teraz majú aj v USA, kde všetci netrpezlivo očakávajú premiéru epizódy "Not in Portland" (3x07). Tá bude odvysielaná v televízii ABC 7. februára 2007. Mám tu pre vás aj niekoľko spoilerových informácii, ktoré prezrádzajú možný vývoj deja v budúcich častiach. Preto tí, ktorí sa chcú nechať prekvapiť, nech ďalej nečítajú:

Sú tu určité dohady o tom, že Matthew Fox (Jack) má zo seriálu odísť. Črtajú sa teda dve možnosti: buď bude zastrelený "druhými" alebo naopak sa mu podarí zachrániť Bena a ten mu splní prianie - odísť z ostrova. Všetko sa máme dozvedieť v 9. epizóde. Do konca tretej série majú zemrieť ešte dve postavy. Ben napokon operáciu prežije a jeho postave má byť venovaná i záverečná epizóda 3. série. Juliet zastrelí Picketta, ktorý sa vyhrážal Sawyerovi smrťou.

Paolo (Rodrigo Santoro) dostane v dalších častiach viac priestoru k svojej prezentácii, ale v 4. sérii sa už nemá objavovať (nezomrie). Jeho portugalský prízvuk nie je v seriály náhodný - existuje tu určitá spojitosť medzi ním a mužmi, ktorí zachytili na konci druhej série signál z ostrova (a taktiež hovorili portugalštinou).

Nakoniec tu mám pre vás ešte dve promo videá z nadchádzajúcich častí. Lost Moments #3 a #4 nájdete [-TU-] a [-TU-]. Pre tých, čo majú doma možnosť sledovať televíziu AXN pripomínam, že každú deň podvečer tu máte šancu vidieť reprízu prvej a druhej eérie.

Update - 3.séria Lostu
:: [24. november 2006] ::

Dnes vám prinášam aktualizáciu v sekcii epizódy. Tá sa nám rozrastla opäť o ďalšiu sériu. Nájdete tu opisy najnovších epizód z 3. série Lostu, ktorá sa premiérovo vysiela v americkej televízii ABC. Celkovo prvých šesť epizód... Na ďalšie časti si však budeme musieť ešte chvíľu počkať, pretože v Spojených štátoch majú prestávku vo vysielaní. Lost sa na televízne obrazovky opäť vráti 7. februára 2007. Do vtedy nám neostáva nič iné, ako čakať a pozerať už odvysielané časti :)

Aby som Vám čakanie predsa len trochu spríjemnil, môžte si pozrieť dve ukážky z nadchádzajúcich epizód. Televízia ABC každý týždeň odvysiela jedno promo, v ktorom divákov nabáda na pozeranie februárových častí. Spomínane videá nájdete [=TU=] a [=TU=]. Taktiež nezabúdajte pozerať "Nezvestných" na JOJ-ke a písať na programové oddelenie (joj@joj.sk) žiadosti na 3. sériu.

Sawyer v najnovšom Command & Conquer
:: [28. október 2006] ::

V ďalšom pokračovaní slávnej hernej ságy Command & Conquer, tentokrát s podtitulom Tiberian Wars ,by sa mal objaviť nám dobre známi predstaviteľ Jamesa "Sawyera" Forda - herec Josh Holloway. Pýtate sa ako sa dostane do počítačovej hry? To ste asi ešte nikdy C&C nehrali. Táto RTS stratégia je známa svojími video-sekvenciami medzi jednotlivými misiami. A Práve v tých si spomínaný herec zahrá. Hra by mala prísť na trh koncom roka 2007 a všetky videa budú v HD kvalite. Účasť známych hollywoodskych hercov v počítačových hrách nie je žiadnou novinkou, C&C 3 sa bude môcť chváliť tiež ďalšími hviezdami. Ten kto sleduje Battlestar Galacticu, určite mu nemusím vysvetlovať kto sú Sharon "Boomer" Valerii a Number Six. Ďalej sa tu objavia aj Michael Ironside (herná séria Splinter Cell, Hviezdna pechota) alebo Billy Dee Williams (Lando z pôvodných Star Wars).

Dominic a Evangeline zasnúbený
:: [28. október 2006] ::

Dominic Monaghan ( Charlie ) a Evangeline Lilly ( Kate) sú spolu už niečo cez rok a pól a túto jar ohlásili zasnúbenie. Pár, ktorý sa zoznámil pri natáčaní seriálu, nedávno dokonca ohlásil na leto budúceho roka svadbu. Jeden zo zdrojov uviedol: "Obaja sa rozhodli, že nastal ten pravý čas a sú veľmi zamilovaní". Dominic sa netají tým, že veľmi túži po dieťatku, takže ak by Evangeline mala byť skutočne tehotná, museli by scenáristi " vyrobiť" novú zápletku, kde by guľaté bruško Kate vysvetlili. V nejednom úspešnom seriály ako napr. Akta X ( Gillian Anderson) či Priatelia (Lisa Kudrow) to nebol výrazný problém. Môžeme len hádať, či aktuálne vyhlásenie producentov o tom, že si Kate v tejto sezóne už definitívne vyberie znamenajú niečo viac.

Nezvestní - dvakrát do týždňa
:: [4. október 2006] ::

Televízia JOJ opäť menila svoju vysielaciu štruktúru. Najväčšie zmeny nastali v primetime v dňoch: utorok, streda, sobota a nedeľa. Koniec koncov pre fanúšika seriálu LOST je to radostná novina. Nezvestní sa totiž budú vysielať opäť dvakrát do týždňe - konkrétne to bude v sobotu a v nedeľu o 20:00 hod. Zmeny sú plantné už od tohto týždňa a to znamená, že najbližšiu epizódu "Stretnutie" (2-08) si slovenský divák može porieť už v sobotu 7. októbra 2006. Na druhý deň to bude deviata epizóda druhej série "Čo urobila Kate". K programovým zmenám televízia JOJ pristúpila po vyhodnotení diváckej sledovanosti za mesiac september. Vedenie televízie si od týchto krokov sľubuje vyššiu sledovanosť ako aj väčší trhový podieľ. Informácie o zmenách ďalších relácia na JOJke sa dozviete z internetových stránkach televízie: www.joj.sk

Update na webe: video + galeria
:: [21. september 2006] ::

Ako ste si všetci určite všimli, televízia JOJ zmenila vysielaciu štruktúru. Cez týždeň si budeme môcť pozrieť opäť len jednu epizódu Nezvestných, konkrétne v nedeľu okolo 21:00 hod. Teraz už ale k samotnej aktualizácii na našej stránke. V sekcii "download-trilers" boli doplnené všetky slovenské video-ukážky k prvej sérii. Taktiež tu nájdete už aj dostupné trilery k najnovším epizodám druhej série, ktoré môžte v súčastnosti sledovať na Tv JOJ. Ďalej tu máme zmenu v "galérii". Vylepšená bola organizácia a pridal som nové fotografie z epizód 2x06 až 2x10.

Jack a Sawyer rozhádaní...
:: [20. september 2006] ::

Boli priateľmi, dnes sa neznášajú. Josh Holloway (37) a Matthew Fox (40) premenili filmový pľac Nezvestných na bojisko a miesto hádok. Dnes sa Josh a Matthew úporne snažia jeden druhému vyhnúť z cesty.

"Sú takí pohádaní, že sa na pľaci takmer prišlo k bitke", prezradil jeden z kameramanov seriálu Lost. Konflikt vypukol pre drobnú informáciu v denníku New York Post. "Na konto Matthewa Foxa pribudne 250-tisíc dolárov. To je výška prémie, ktorú mu priznala spoločnosť Touchstone Television." Mimoriadna finančná odmena pre kolegu sa však vôbec nezapáčila Joshovi, ktorý vo všetkých rebríčkoch popularity vysoko predbieha všetkých ostatných kolegov. Seriálový Sawyer netají, že počítal s odmenou a namiesto neho ju dostal Fox.

Konflikt medzi hlavnými hrdinami seriálu už prerástol do takých rozmerov, že producenti siahli po vážnej hrozbe: ak herci nevyriešia svoje osobné spory, urobia to za nich scenáristi! Nakrúcanie tretej série Nezvestných sa začalo v auguste. Prvú epizódu budeme môcť vidieť na americkej televízii ABC už 4. októbra 2006. (tip: 77wilko77)

Aktualizácia: epizódy, wallpapers, galéria...
:: [2. september 2006] ::

Na úvod jedno pripomenutie... Zajtra nezabudnite pozerať 2. sériu na Tv JOJ (20:00-hod.). A teraz k jednotlivým aktualizáciam na stránke. Pri príležitosti uvedenia 2. série Lostu v slovenských končinách som doplnil chýbajúce popisky. Od dnešného dňa tu teda nájdete pri všetkých 24. epizodách 2. série základný popis deja. Ďalej ma kopla múza a urobil som osem nových wallpaperov pre pozadia na vaše PC-čka (pozn.: naozaj stoja za to, treba pozrieť - VSTUP). V galérii prebehol taktiež menši "update" a nájdete tu niekoľko nových fotografií. No a na záver len dúfam, že nový úvodný obrázok sa páči rovnako Vám ako mňe :)

Od septembra pokračujeme...
:: [22. august 2006] ::

Tak a sme späť... Cez prázdniny sa stránka moc neakualizovala ale dúfam, že vám to všetkým vynahradím. A začnem úplne skvelou informáciou. Televízia JOJ bude od septembra pokračovať vo vysielaní seriálu Lost-Nezvestní a slovenský fanúšik si bude môcť pozrieť pokračovanie v podobe druhej série. Všetko to začne už 3. septembra o 20.00 hodine. Nebude sa však vysielať jedna epizóda, ako to bolo pri prvej sérii, ale hneď dve. Užijeme si tak dve hodiny Lostu každú nedeľu večer. A aby toho pozerania v televízii nebolo dosť, české televízia NOVA začína vysielať 1. sériu Lostu presne v ten istý deň (3.september).

Bleskovky z 3. série Lostu:
:: [1. august 2006] ::

-Tretiu sériu (pravdepodobne v dvoch častiach) bude vysielať stanica ABC od 4. októbra: prvých 6 dielov uvidíme na jeseň a po troj-mesačnej pauze (vo februári 2007) zostávajúce časti.

-Na ostrove hlavnú úlohu budú hrať aj nové, nepoznané miesta.

-Postavy Walta a Michaela sa už nebudú v ďalšej sérii objavovať. Ich príbeh bol porozprávaný a s ďalším učínkovaním sa neplánuje.

-V 3.sérii si zahrajú tri úplne nové tváre. 36-ročná Elizabeth Mitchellová stvárni postavu menom "Juliet", pravdepodobne Jackovu novú lásku. Nepotvrdené zdroje ďalej hovoria o herečke Natashy Henstridgerovej, ktorá bude taktiež patriť k "druhým". Poslednou novou postavou bude herec brazilskeho pôvodu - Rodrigo Santoro, ktorý si v seriály zahrá úlohu "latinskoamerického grázlika".

-Medzi stále postavy pribudne Desmond. Dozvieme sa viac z jeho minulosti a taktiež dôvod, prečo bol vo väzaní.

-Ďalej sa dozvieme: ako sa Locke dostal na invalidný vozík, kde získal Jack svoje tetovanie a viac informácii o Katinom manželstve.

-Čierny dym, ktorý sa zjavil Ekovi sa objaví znovu. Autori potvrdili, že monštrum na ostrove a čierny dym sú jedno a to isté.

-Viac informácii sa dozvieme aj o "druhých". Kto vlastne sú, ako sa dostali na ostrov, a prečo si práve vybrali Kate, Jacka a Sawyera. (za pomoc ďakujem Shawnovi)

...budeme končiť filmom?
:: [7. júl 2006] ::

Tvorcovia svetovo úspešného seriálu Lost-Nezvestní majú už teraz jasno... Samotný seriál by chcely zakončiť celoverečným filmom, ktorý by sa pravdepodobne mohol dostať aj do kín. Producent a spolu-tvorca seriálového hitu Damon Lindelof, má jasnú predstavu ako ukončiť Stratených, ehm... teda Nezvestných. Tvorcovia plánujú pre seriál pravdepodobne štyri - no maximálne päť sérii. To bude strop - určite viac sérii nebudeme točiť. Samotný príbeh potom bude ukončený plnohodnotným filmom, ktorý by mal do kín prísť až niekedy v roku 2009 alebo 2010. Máme sa teda načo tešiť...

Veľa šťastia... Claire.
:: [7. júl 2006] ::

Herečka Emilie de Ravin, ktorá v seriály Lost/Nezvestní hrá postavu Claire Littletonovú sa vydala za herca Josha Janowicza. Mladý, teraz už novomanželský pár si povedal svoje "áno" 19. júna 2006 v austrálskom hlavnom meste Melbourne. Svadba mala skôr skomnejší charakter a zišla sa tu len najbližšia rodina a priatelia. Austráliu si obaja herci nevybrali náhodou: Samotná Emilie sa tu narodila a žije tu jej rodina. Pre pracovné záležitosti však budú bývať v americkom Los Angeles. Z posledných filmových úloh sme mohli Emilie vidieť v trilery "The Hills have Eyes". Josha najbližšie budeme mať možnosť vidieť v dráme "On the Doll".

Všetci čakáme na jeseň...
:: [7. júl 2006] ::

Slovenský divák má za sebou 1. sériu dobrodružného seriálu Lost/Nezvestných a teraz nám všetkým neostáva nič iné, ako čakať čo bude ďalej... V letnej vysielacej štruktúre televízia JOJ neplánuje Nezvestných reprízovať ani vysielať premiérovú druhú sériu. Tá pravdepodobne príde na obrazovky až v jesennej štruktúre (možno už v septembry). Obdobie sucha trápi aj "internetovú" časť populácie, pretože americká televízia ABC začína 3. sériu vysielať až 4. októbra 2006. (dovtedy si môžme pozerať dookola staré časti :) A čo na nás čaká v 3. sérii? Producenti a scenáristi sľubujú viac romantických chvíľ a posunutie (samozrejme smerom dopredu) v "starých" ale aj nových vzťahoch. Taktiež prídu na scénu nové "stále" postavy v podobe Henryho, Desmonda a ďalších... Na otázky ohľadom ostrova dostaváme pomaly odpoveď, najmä v poslednej epizóde 2. série sme si urobili ako takú predstavu. A ja dúfam, že v tomto trende sa budú niesť aj nové epizódy.

Nové wallpapery a titulky...
:: [28. máj 2006] ::

Tentokrát tu máme menšiu aktualizáciu na stránke. V sekcii "Download-Wallpapres" nájdete 15 nových obrázkov do pozadia. Sú to fotografie jednotlivých hercov medzi ktorými nájdete určite aj svojho obľúbenca. Ďalej bola doplnená sekcia "Titulky", kde od dnešného dňa nájdete kompletné titulky k druhej sérii Lostu/Nezvestných.

Koniec druhej série je tu!
:: [27. máj 2006] ::

Tento týžden v Spojených štátoch odvysielala televízia ABC poslednú dvoj-epizódu druhej série. Veľké finále, v ktorom fanúšikovia mohli nájsť odpovede na niektoré nozodpovedané otázky ohľadom príbehu našich trosečníkov. Neteše sa však predčasne... Dej na konci epizódy ostal viac než otvorený a diváci môžu s napätím očakávať tretiu sériu Nezvestních. Celý štáb a herci sa stretnú opäť na konci júla, aby začali pracovať na pokračovaní. Nové episódy budeme môcť vidieť pravdopodobne niekedy na jeseň tohto roka. Scenáristi sľubujú napínavý príbeh plný dobrodružstva a zvratov. A pre tých ktorý sa nevedia dočkať, mám tu pár informácii o tretej sérii: (pozn. nasledujúce riadky obsahujú spoilery) 1.) V novej sérii sa dozvieme niečo nové aj o ďalších "trosečníkov" a "druhých". Producenti však zatiaľ bližšie nespecifikovali kto sú nový trosečníci a kto druhí. 2.) plánuje sa flashback dcéry Rousseau - Alex 3.) Dozvieme sa, čo sa stalo Cindy - letuškou z druhej časti lietadla 4.) Stálymi postavami v tretej sérii by sa mali stať "Henry Gale" (Michael Emerson) a taktiež Desmond (Henry Ian Cusack).

Dvojitá porcia epizód...
:: [26. máj 2006] ::

Televízia JOJ pripravila na letné mesiace pre nás veľa prekvapení. Novinky sa týkajú zmeny vysielacich časov alebo zaradenia nových seriálov a filmov do vysielacej štruktúry. Pre fanúšika Lostu/Nezvestných je však podstatná len jedna správa. Od júna sa bude Lost na JOJ-ke vysielať dvakrát do týždňa. Okrem tradičnej nedele budeme môcť svoj obľúbený seriál vidieť už aj v piatok. Vysielací čas ostáva nezmenení a rovnako ako v nedeľu sa bude seriál vysielať aj v piatok t.j. o 20.00 hod.

Blíži sa nám koniec...
:: [12. máj 2006] ::

V Spojených štátoch beží vysielanie Lostu v plnom prúde a len pár epizód nás delí od finálovej časti druhej série. Samotné natáčanie skončilo na Hawajských ostrovoch len minulý týždeň, pretože seriál sa točí priebežne počas celého roka. Celý štáb spolu s hercami si berie niekoľkomesačné prázdniny a vracajú sa späť do práce na prelome júla a augusta. Práve vtedy sa totiž začína natáčanie už tretej série Nezvestných - Lostu. A čo nás ešte čaká v druhej sérii? Producenti a scenáristi sľubújú, že sa dozvieme dôvod pádu lietadla, čo sa stane ak nebude stlačené tlačidlo u počítača, čo sa skrýva za betónovov stenou v bunkri, ďalší vývoj vo vzťahu Jack - Kate, dozvieme sa čo sa stalo s Waltom... a aby toho už aj tak nebolo dosť, v budúcej sérii na nás čakajú nové postavy a nové flashbacky. Máme sa naozaj na čo (ne)tešiť... BTW.: do downloadu pridané najnovšie titulky :)

Opisy druhej série...
:: [21. apríl 2006] ::

Tak ako som pred pár dňami sľúbil, prinášam prvú časť opisov epizód druhej série Lostu - Nezvestních. Jedná sa konkrétne o epizódy "Man of Science, Man of Faith" (2-01) až "The Hunting Party" (2-11). Ďalšie budú doplnené čoskoro. Okrem samotných synopsií tu nájdete aj meno autora príbehu a režiséra. [VSTUP]

Nové informácie...
:: [16. apríl 2006] ::

Na stánku som pridal titulky k poslednej odvysielanej epizóde Lostu - Nezvestných s názvom "S.O.S." (2-19). Na ďalší diel si budeme musieť počkať o trochu dlhšie, lebo vedenie televízie ABC rozhodlo opäť o menšej prestávke. To znamená, že epizódu "Two for the Road" (2-20) si pozrieme až 3. mája 2006. Zo stránky si máte možnosť stiahnuť aj menší program, ktorý simuluje chod počítača v bunkry. To znamená, že každých 108 minúť budete nútený zadať kombináciu čísel, ktoré Vám nemusím nijak opakovať. Taktiež pribudla sekcia "autori", kde nájdete zoznam ľudí, ktorí sa podiaľajú na tvorbe webu. Ak sa chcete k nám pridať neváhajte a napíšte...

Nová aktualizácia - teórie
:: [14. apríl 2006] ::

Na stránke vznikla nová sekcia s názvom "teórie", kde nájdete niekoľko vysvetlených a popísaných teórii seriálu LOST. Všetko sú to len špekulácie, ktoré sa zakladajú len na odpozorovaní epizód seriálu. Postrehy fanúšikov po celom svete a ich vysvetlenia nevysvetleného v seriály LOST. Spomýnané teórie boli preložené z anglického originálu, ktorý nájdete na stránkach 4815162342.com. V prvých dvoch článkoch nájdete asi dve najpravdepodobnejšie teórie súčasnosti, o ktorých sa však nedávno autori seriálu vyjadrili v zmysle: "nezakladajú sa vôbec na pravde... sú to naozaj len špekulácie." Ďalej sa tu nachádza pár informácii z epizódy 217-Lockdown, v ktorej sme mohli spatriť ďalšie zaujímavé veci, týkajúce sa záhad na ostrove. V poslednom článku sa pozrieme na tajomné čísla 4-8-15-16-23-42, ktoré nás sprevádzajú celým seriálom.

Finále sa blíži...
:: [1. apríl 2006] ::

Televízia ABC, ktorá sa podiela na tvorbe seriálu Nezvestní - Lost, oznámila dátum odvysielania finálovej dvoj-epizódy 2. série. Tá bude odvysielaná v stredu 24. mája 2006 v tradičnom čase o 21.00 hod. (štvrtok 4:00 hod. ráno u nás). Producenti a tvorcovia už teraz oznámili, že fanúšikovia sa môže tešiť na tretiu sériu. Na druhú stranu je tu aj veľa hlasov, ktoré hovoria aby sa seriál zbytočne nenaťahoval, lebo stratí tak na atraktivite. V tomto zmysle sa vyjadril aj jeden z hercov - Naveen Andrews (Sayid). Ten tvrdí, že by LOST mal mať maximálne len 4. série. Samotný seriál stráca v poslednej dobe aj na sledovanosti. Prvú sériu sledovalo v priemere takmer 23. miliónov divákov, druhá séria má však priemernú sledovanosť cca 16. miliónov. Možno za to vďačíme aj samotnej televízii ABC, ktorá vkladá do vysielania až niekoľko týždňové pauzy. Ďalej by som Vás informoval o aktualizácii na stránke. Boli pridané titulky k epizóde "Lockdown" (2x17) a DVD-obal k prvej sérii.

Aktualizácia na webe...
:: [5.03.2006] ::

Stránka prešla menšou aktualizáciou. Do sekcie s názvom "wallpapers" bolo pridaných niekoľko obrázkou na pozadie. Všetky v rozlišení 1024 x 768 pixelov. Vo videách nájdete taktiež novú vecičku. Je to fan music video od Sarinky, v ktorom sa nachádzajú scény z prvej série Lostu-Nezvestných. Plus: pridané titulky k 215.

Nová video sekcia na stránke
:: [25.02.2006] ::

Dnešným dňom sa na stránke vytvorila nová sekcia s názvom "video", kde nájdete (ako samotný názov už napovedá) videá zo seriálu Lost-Nezvestní. Ako bonus pre Vás, sa tu nachádza video s gegmi z natáčania. Nevydarené scény a skvelé zábery, ktoré sa podarilo zachytiť pri samotnom natáčaní seriálu. Materiály, ktoré neboli nikdy odvysielané v televízii. Ďalej tu nájdete niekoľko videí z kastingov. Máte možnosť vidieť svojích obľúbených hrdinov a hercov na úplnom začiatku. Kastingy, ktoré rozhodli o tom, ktorý herec bude hrať Kate, Sawyera či Michaela. [VSTUP]

Abrams proti klebetám...
:: [25.02.2006] ::

Výkonný prodecent a spolutvorca seriálu Lost/Nezvestní J.J. Abrams poprel informácie, že tvorcovia plánujú v najbližších epizódach zabiť niektorú z postáv kvôli jej správaniu sa v súkromnom živote. V interview na prestížnom "WonderCone", ktorý sa každoročne koná v San Franciscu, J.J. Abrams špeciálne poprel všetky tvrdenia o tom, že postava Ana Lucia má čoskoro zomrieť. Herečka Michelle Rodriguezová, ktorá postavu stvárňuje mala totiž nedávno problémy so zákonom. Polícia ju už niekoľkokrát zatkla na Hawaii za riadenie vozidla pod vplyvom alkoholu. Abrams tak potvrdil, že nikto v seriály predčasne nezomrie a všetky postavy sa budú hrať a vyvýjať tak ako je napísane v scenáry.

Konečný počet epizód pre 2. sériu
:: [17.02.2006] ::

Javier Grillo-Marxuach súčasný scénarista a producent seriálu Lost (Nezvestní) potešil fanúšikov tohto seriálu opäť skvelou novinkou. Definitívne oznámil, že druhá séria Lostu bude mať 23. epizód. Zaverečný diel bude dvojhodinové finále - takže celkovo 24. epizód pre druhú season. Javier napísať scenáre pre epizódy "Orientation" (203) a "Collision" (208). Ďalej povedal, že si nie je istý, či sa bude ešte scenáristicky podieľať na niektorej epizóde z druhej série. Lost (Nezvestní) si za necelé dva roky získal milióny fanúšikov po celom svete a aj vďaka tomu sa producenti rozhodli v tvorbe ďalej pokračovať. Už teraz sa všetko pripravuje pre tretiu sériua fanušikovia sa majú naozaj na čo tešiť...

Sekcia "postavy" on-line
:: [10.02.2006] ::

Dnešným dňom nájdete na našich stránkach už plne funkčnú sekciu "POSTAVY". Nachádza sa tu opis hlavných predstaviteľov seriálu Nezvestní (LOST), ktorí nás budú sprevádzať celým príbehom. Môžte tu nájsť informácie o postave, najdôležitejšie momenty z jej života na ostrove ale i predtým. Upozorňujem, že v opisoch nájdete aj informácie spoilerového charakteru. Tie opisujú udalosti, ktoré sa ešte len v seriály stanú a prezrádzajú dopredu vývoj deja. Fanúšikovia, ktorí si chcú vychutnať seriál sa týmto informáciam vychýbajte. Pri každej postave sa náchádza i menšie hlasovanie "obľúbenosti". Tu môžte vyjadriť, či je Vám postava charakterovo spriaznená alebo nie. [VSTUP]

Soundtrack je na ceste...
:: [9.02.2006] ::

Seriál "Nezvestní" (Lost) sa celosvetovo drží v popredných rebríčkach obľúbenosti a v každej krajine láme rekordy sledovanosti. Neodeliteľnou súčasťou každeho seriálu je hudba. Melódie a skladby, ktoré nás sprevádzajú celým dejom a vedia vo fanúšikoch vzbudiť pocit napätia ale taktiež určitého tajomna. Pri takom úspešom seriály akým je LOST, netrvá dlho a na svete sa objaví oficiálny Soundtrack. Samotnú hudbu do seriálu skladá Michael Giacchino. Dátum uvedenia albumu na trh je stanovený na 21. marca 2006. Počet skladieb, ktoré fanúšik nájde na albume zatiaľ nebol upresnený.

Honoráre stúpajú...
:: [9.02.2006] ::

Svetové agentúry pred nedávnom informovali, že hlavným predstavitelom seriálu LOST, bol ponúknuty veľmi zaujímavý honorár. Podmienkou je samozrejme zmluva, v ktorej sa zaviažu účinkovať aj v tretej sérii tohto úspešného seriálu. Mohli by si tak k súčasnemu platu prilepšiť o 20 až 40 tisíc amerických dolárov. To by znamenalo, že každý z hlavných predstaviteľov seriálu by dostal za jednu epizódu už 6 ciferné číslo. Zatial najvyšší plat má Matthew Fox (Jack), ktorý berie za jednu epizódu okolo 250.000 dolárov.

Nezvestní začínajú 12. februára
:: [5.02.2006] ::

Už v súčasnej dobe môžte v televízii JOJ vidieť promo upútavky na americký seriál s názvom LOST. Samotný seriál sa začal vysielať v roku 2004 v Spojených štátoch a zanedlho si získal fanúšikov po celom svete. V tomto období má premiéru už druhá séria. Málokedy sa stáva (a na Slovensku to platí dvojnásobne), že televízie vysielajú takýto typ seriálu hneď po premiere v krajine pôvodu. Ale aj toho sme niekedy svedkami a tentokrát si môžu jeden z najúspešnejších seriálov súčasnosti pozrieť diváci na Slovensku. Ľudia v televízii JOJ sa ho rozhodli pomenovať "Nezvestní". A kedy to všetko prepukne? Začína sa vysielať 12. februára o 20:05 hod. v nedeľu. Verím, že i Vy si nájdete tento večer trochu času a pozriete si tento mysteriózno-dramatický seriál.

Aktualizácia na stránke
:: [5.02.2006] ::

Niektoré sekcie na našom webe boli doplnené informáciami. Od dnešného dátumu tu nájdete kompletné opisy všetkých epizód prvej série. Celkovo 24. synopsií, v ktorých sa nachádza stručný náhľad deja a základné informácie. A to nie je všetko... V galérii sa nám objavili už prvé obrázky. Nachádza sa tu niekoľko fotografií z rozsahu epizód 1-01 až 1-05. Taktiež tu nájdte fotografie "zo zákulisia" seriálu. Niekoľko obrázkov, ktoré boli urobené počas natáčania prvej série. Už teraz sa pracuje na ďalších veciach a preto ostante nám verný i naďalej...

Zlatý Glóbus pre LOST
:: [19.01.2006] ::

Seriál LOST, ktorý vyrába Touchstone Television a ABC vyhral v Spojených štátoch prestížnu cenu: Zlatý Glóbus. Zvíťazil v kategórii "Najlepší televízny seriál - dráma". Medzi ďalšími nominovanými boli seriály ako: Commander In Chief, Prison Break, Grey's Anatomy a Rome. Všetky ďalšie podrobnosti ako aj celý zoznam výhercov nájdete na oficiálnej stránke [ODKAZ]. Nachádza sa tu aj video z odovzdávania, kde producenti a herci odpovedajú na pár otázok ohľadne show.

LOST v televízii AXN
:: [19.01.2006] ::

Slovenský a český fanúšikovia LOST-u sa môžu opäť tešiť. Platená kábelová televízia AXN začína od 22. januára 2006 vysielať už druhú sériu úspešného seriálu Lost (Stratení). To znamená, že pilotný diel 2. season si budete môcť pozrieť už túto nedeľu o 19.10 hod. Všetko samozrejme v českom dabingu. Názov epizódy 2-01 je "Man of Science, Man of Faith". Každý týždeň potom bude odvysielaná jedna epizóda. Pre tých, ktorí nemajú možnosť vidieť tento seriál na AXN, ostáva už len počkať niekoľko týždnov. Slovenská televízia JOJ plánuje vysielať 1. sériu už čoskoro. BTW.: Na stránku boli pridané titulky k epizóde "The 23rd Psalm" (2-10).

Premierové epizódy
:: [05.01.2006] ::

Zatiaľ čo slovenská televízia JOJ plánuje vysielať seriál LOST niekedy vo februáry 2006, v Spojených štátoch sa pokračuje po vianočnej prestávke vo vysielaní už druhej sérii. Svetová premiéra epizódy "The 23rd Psalm" (2-10) bude 11. januára 2006 na stanici ABC, ktorá sa taktiež podiela na tvorbe seriálu. Následne sa bude vysielat každý týžden jedna epizóda. Ukončenie 2. série sa plánuje na apríl 2006. Seriál sa potom bude vysielať na platených televíznych staniciach a vysielacie práva pre súkromné televízie sa uvoľnia až potom. Zatiaľ nie je známe, či sa televízia JOJ bude uchádzať aj o druhu sériu. Dejová línia seriálu však pokračuje aj v 2 sérii a dúfam, že JOJ-ka urobí všetko preto, aby si aj slovenský diváci mohli pozrieť pokračovanie tohto úspešného seriálu.

LOST ako PC hra?
:: [04.01.2006] ::

Poslednou dobou sa šíria informácie o možnej počítačovej hre na motívy uspešného seriálu LOST. Televízia ABC, ktorá seriál vysiela a taktiež vlastní práva, pomaly začína vyjednávať so štúdiami. Hra by mala byť akčná adventúra s prvkami RPG a zavedie hráčou na začiatok seriálu. Do doby, keď let 815 havaroval na tajomný ostrov. Od hry môžme očakávať nové skutočnosti, ktoré odhalia niektoré nezodpovedané otázky z prevej série. Niekoľko hlavných hercov už súhlasilo, že postavám v hre prepožičajú svoju podobu i hlas. Hra by mohla byť veľmi zaujíma, uvidíme však komu sa dostane nakoniec do rúk a ako na nej popracuje.

Najlepší program...
:: [04.01.2006] ::

Americký Filmový Inštitút (AFI - American Film Institute) každoročne vyberá najlepšie filmy a seriály v roku. Seriál LOST bol tentokrát oficiálne menovavý ako jeden z nich. Na prestížnu listinu sa dostali napríklad aj: Battlestar Galactica, 24, Deadwood a ďaľšie. Pre kompletný zoznam seriálov ale aj filmov navštívte oficiálnu stránku AFI - [LINK]

Vznik webu...
:: [04.01.2006] ::

Dnešním dňom sa spúštajú nové stránky o seriály s názvom LOST (stratení). Spoločný projekt portálov CinemaView.sk a Scifi-Guide.net. Úvodom tu nájdete opis niekoľkých epizód z prvej série, obrázky do pozadia (tzv.: wallpapers), titulky k seriálu, pár noviniek... Stránka sa ešte len rozbieha, tak jej doprajme trochu času. Postupne na tu toho bude objavovať ďaleko viac. Taktiež sa hľadajú spolupracovníci, ktorí by pomáhali pri tvorbe webu. Ak ste teda fanúšikom, neváhajte a ozvite sa. Určite sa tu pre Vás niečo nájde :o)(c) 2006 CinemaView.sk & Scifi-Guide.net
All Rights Reserved